Sapancada Gezilecek Yerler

'Türkiyem' forumunda ZeuS tarafından 24 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. sapancanın gezilecek yerleri,
  Sapancada Gezilecek Yerler nelerdir
  Sapancada Gezi Rehberi
  sapancada gidilecek yerler

  Sapanca Gezilecek Yerler

  [​IMG]

  Sapanca küçük bir ilçe olmasına rağmen içersinde gölden gelen mavi renklerle birleşmiş yaprak yeşilini saklayan birçok şirin köyü bulunmaktadır.
  Sapancada Gezilecek Yerler çoğu zaman mavi ve yeşilin birleşmiş hali ve sessiz bir sahil olur. İşte bu küçük köyde kendinizi o hayalin tam ortasında bulabilirsiniz. Size eşlik eden şey deniz kokusu olmasa da tüm ihtişamıyla karşınızda durup, uçsuz bucaksız görünen sapanca gölü, burada yürüyüş yapmak ve balık molası vermek için harika bir yer.

  Sapancada Gezilecek Yerler Yemek için köyde, göl kenarında bulunan Kıyı Köy Restoranı tercih edebilirsiniz fiyatları normal, servisi biraz yavaş olsa da bahçesinde ve göl üzerinde bulunan küçük çardaklar, gölün hemen kenarındaki masalar ve o eşsiz manzara negatif olan her şeyi görmezden gelmenizi sağlayabilir.

  Eğer Sapancada piknik yapmak isterseniz göl kenarında bulunan harika yeşillikler üzerine sofranızı kurarak doyumsuz bir manzara eşliğinde sofranızdaki lezzete lezzet katabilir ve göl içersindeki onlarca çeşit balığa ekmek atabilirsiniz. Dilerseniz yemeğinizi yedikten sonra deniz bisikleti ile sapanca gölünde küçük bir tur yapabilir hatta Maşukiye tarafına doğru ilerleyip su sporlarından da faydalanabilir yaz aylarının sıcağında serin ve keyifli bir pazar geçirebilirsiniz.

  Sapancada Gezilecek YerlerEğer tatlı sevenlerdenseniz eve dönerken kıyı köye 1- 2 km uzaklıktaki çikolata fabrikasını da ziyaret etmenizi önerebiliriz. Üretim yapılan fabrikanın hemen yanında bulunan perakende satış mağazasındaki çikolatalar, rengarenk görüntüsü ve farklı tatlarıyla gününüze yeni bir lezzet katacaktır.  Sapanca Aygır Deresi


  Sapanca gölüne dökülen derelerden biri olan Aygır Deresi, yürüyüş yapmaya müsait parkurları, yaz aylarında girilebilen küçük gölcükleri ile ilgi görmektedir.

  Sapanca Çiğdem Yaylası

  Çiğdem Yaylası, Sapanca'ya 20 Km. mesafede yer alan bir yayladır. Yaylada her yıl temmuz ayının ikinci haftası şenlikler düzenlenmektedir.
  Yayla ülkemizin en güzel 10 yaylası içerisinde yer almaktadır.

  Sapanca İstanbul Dere


  İstanbuldere, kestane ve kayın ağaçlarının arasından akan dere, dere içinden ve kenarından devam eden yürüyüş parkuru, doğa severleri oldukça memnun etmektedir.
  Özellikle yaz aylarında Sapanca'da doğa ile içiçe vakit geçirmek isteyenler için harika bir yerdir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  ]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]