Sanal çocuk Milo merhaba dedi

'Teknoloji Haberleri' forumunda Leqend tarafından 19 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sanal çocuk Milo merhaba dedi
  Microsoft, karşısındakini tanıyıp onunla konuşan, sorulara cevap veren 'sanal insan' Milo'yu tanıttı.

  Proje geliştirme aşamasındayken 2009da düzenlenen E3 oyun fuarında gösterilen Milo isimli sanal çocuk, resmiyet kazandı.
  Microsoftun Xbox oyun platformu için geliştirdiği Milo, Kinect hareket ve mimik algılayıcı kontrol sistemiyle birlikte çalışıyor. Milo, karşısındaki kullanıcının hareket ve mimiklerini “anlayıp ona göre tepki ve cevap veriyor, karşısındakiyle konuşuyor.
  Milonun yapay zeka yazılımlarının başarılı bir örneği olduğunu söyleyen geliştiricisi Peter Molyneux :Size eğlence alanındaki bir devrimi tanıtmak istiyorum dedi.
  “Filmler, televizyon hatta hologramlı kitaplar, hepsi çöp benim için. Çünkü hiçbirisi beni gerçek anlamda hikayeye dahil etmiyor. diyen Molyneux; “Ben; canlı, gözlerimin içine bakan ve gerçek olduğunu hissettiren bir karakter yaratmak istedim diye konuştu.
  Hazırlanan demo videosunda Milo bir asistanla iletişim halinde. Ekranın önüne gelen asistan Milonun taşların üzerinde nasıl sektiğini öğreniyor, onunla çevreyi geziyor ve onunla ailesinden işittiği azar hakkında konuşuyor.
  Molyneux: “Milonun zihnini sürekli değiştiriyoruz. Artık iki kişinin Milo'su ayrı Milolar olabilir. Yaptığınız bazı şeyler Milonun hayatını değiştirebilir.
  Molyneux sistemin psikolojik teknikleri kullanarak Milonun da normal bir insanın hissettiği gibi hissetmesini, normal bir insanın tepkilerini vermesini sağladığını da sözlerine ekledi.
  “45 dakikadan sonra Milo sizi tanıyor. Bu ekranın karşısında oturuyorsanız mükemmel bir deneyim yaşayacağınızı garanti edebilirim.
  Bunun sadece bir deneme olduğunu ve Microsoftun Miloyu piyasaya sürme planı olmadığını söyleyen yapımcı, “Ancak bu oyunun ileriki bölümleri de yapılıyor. Bunlar milyonlarca insan tarafından kullanılabilecek şekilde tasarlandı, bir gün Milo ticari bir yapım olarak piyasaya sürülebilir diyor ve ekliyor: “Milyonlarca kişiyle konuştukça, Milo daha da akıllı olacak.