Sana Bir Kaz Göndersem

'Güncel Bilgiler' forumunda NURDİN tarafından 25 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Bir gün padisah, veziri ile tedbil-i kiyafet ederek halkin icine karismis. bir deri ustasinin dükkânina selâm verip girmisler. Adam selâmlarini alip: "Ve aleyküm selâm ey Hünkar, ey Sultan!" diye cevap vermis. Padisah yasli adama: "Altisi yetmedi mi?" demis. Adam: "Bu 32´ye yetmedi. Bir alti daha ilave ettim." demis. "Geceleri bos mu gecirdin?" deyince: "Hayir, ama kazandigimi eller aldi." demis. Padisah: "Bir kaz göndersem ne yaparsin?" demis. O da: "Bagirtmadan yolarim." diye cevap vermis.
    Oradan ayrilmislar. Ama vezirin akli karismis. Sonra merakini gidermek icin adamin dükkânina gelmis ve: "Sen, onun padisah oldugunu nereden bildin?" demis: Derici:"Ver bir altin söyleyeyim." demis. Vezirden bir altini alinca: "Ben deri ustasiyim, giydigi kürkten anladim, öyle bir deriyi padisahtan baskasi giyemez." demis. "Bu altisi ne demekti?" diye sormus. Derici: "Ver bir altin söyleyeyim." Altini alinca: "Senenin alti ayi calisip kazanmana yetmiyor mu? demek istedi. Ben de 32 disime yani, gecimime yetmedigi icin bütün sene calisiyorum." dedim. "Peki, geceleri bos mu durdun, ne demekti?" demis. Derici bir kere daha: "Ver bir altin söyleyeyim." demis. Vezir bir altin daha vermis, derici: "Yani coluk cocugun olmadi mi, niye böyle yalnizsin, demek istedi. Ben de oldu, ama hep kiz oldugu icin baskalari aldi dedim." diye cevap vermis. Vezir: "Peki, padisah bir kaz göndereyim, dedi o ne demekti?" diye sorunca: "Onun kim oldugunu da sen düsün vezirim." demis derici.:f40:

2. aslında imalı bir cevap sanırım kaz padişahmı oluyor bu arada acaba:f106:
    teşekkürler nurdin güzel bir hikayeydi:f40:

3. harika abi vallah çok muhteşem bir hikaye:):f118:
    bişi daha eklemek istiyorum.
    bu kazıda bizim Forumun bayanları soysun bakalım bağırtmadan:f196:

4. yok hayatım. Padişahın gönderdiği kaz vezir oluyor. :f106:

Yaaa disco. Tamam biz forumun bayanları derici kadar akıllıyız da vezir gibi bir kaz yoktur.:f106:

5. güzel hikayeydi emeğine sağlık