Samsungtan çift ekranlı Columbus özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 15 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


  1. Samsung Electronics, çift LCD ekranlı Columbus serisini kamuoyuna tanıttı.

    Dünyanın teknoloji konusunda öncü şirketlerinden biri olan Samsung Electronics ve dijital görüntüleme ürünleri ana distribütörü Kont Bilişim, Samsungun 12.2 megapikel çözünürlüklü, yenilikçi ve şık tasarımlı Columbus modellerini tanıttı.

    Samsungun Akıllı Fotoğraf Makineleri teknolojisine sahip ST550, ST500 ve ST1000 modellerinde yer alan çift LCD ekran özelliği, fotoğrafçıyı hareketin merkezine koyuyor. Firma bülteninde verilen bilgiye göre ön taraftaki 1.5 LCD ekran, çekimden önce fotoğrafın tam olarak nasıl görüneceğini gösteriyor. Bu özelliğin kullanıcılar tarafından özellikle istendiği ve bu sayede “deneme ve yanılma zamanının ortadan kalkacağı düşünülüyor.

    Samsung ST1000 ile kullanıcı gerçek anlamda aile ve arkadaşlarına bağlanabiliyor, hareket halindeyken anı yakalayıp paylaşabiliyor, anıları ölümsüzleştirebiliyor. Yenilikçi özellikleri zarif ve kompakt bir gövdede barındıran ST1000 modeliyse daha önce hiçbir kamerada olmayan Küresel Yer İşareti ile etiketleme (geo-tagging) teknolojisinin yanısıra, Bluetooth 2.0 ve Wi-Fi ile kullanıcılara çektikleri fotoğrafları neredeyse anında gönderme ve paylaşma imkanı veriyor.

    Fotoğraf makinesi pazarında ilk yarıda yaşanan yüzde 32lık daralmaya rağmen, büyük bir sıçrayış yapan Samsung, yenilikçi ürünleriyle 2012 yılı itibariyle global pazar payını da yüzde 20ye çıkarmayı hedefliyor.