Samsung galaxy tab s2 tablet özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Esra Öztürk tarafından 23 Şubat 2016 tarihinde açılan konu


  1. Samsung galaxy tab s2 tablet özellikleri
    Android tablet dendiğinde akla her zaman Samsung'un tabletlerinin gelmemesi ihtimalini göremiyoruz. Bu alanda daha önceleri başarılı işlere imza atan Samsung, bu sefer Tab S serisi altında güncel modelleri ile karşımızda. Ailenin eski modellerine baktığımızda, iki farklı ekran boyutu olduğunu fark etmiş oluyoruz. 10.5 inç ve 8.4 inç ekran boyutlu iki farklı model ile gelen Tab S, bu kez yerini çok değişik ekran boyutlarına bırakıyor. Tab S2 de, 9.7 inç ile 8 inç tercih edildiğini görmekteyiz.
    Samsung galaxy tab s2  tablet özellikleri.

    Bu da doğal olarak görüntüleme oranını da değişmesine sebep veriyor. Tab S2 ile 4.3 ekran boyutu kullanıcılara sunarken, kesinlikle hem kapasite hem de SIM kart ile Wi-Fi seçenekli modeller de farklı farklı raflarda yer alıyor. Bunlardan şuan inceleyeceğimiz elimizdeki model, 9.7 inç boyutunda ve Wi-Fi sürümü olan SM-T810 modeli bulunmaktadır, sizler diğer modellerimize de bakabilirsiniz.

    Tab S2, tasarımı ile oldukça şık görüntüye sahiptir. Plastik bir gövde ile sunulan tablet, oldukça ince ve hafif yapıya sahiptir. Elimizde bulunan model, yalnızca 389 gram ağırlığında olduğunu söyleyebiliriz. diğer yandan 5.6 mm gibi bir kalınlığa sahip olması ile de fazlası ile ince olduğunu açıkça kullanıcılara hissettiriyor. Bu ölçüleri ile Apple'ın iPad'inden daha hafif bir yapıda olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Hafif olmasının temelinde elbette plastik bir yapıya sahip olması yattığını da kabul etmek gerekiyor. Ama her ne kadar tabletin arka yüzeyi plastik ile kaplanmış olsa da, tabletin çerçevesi metalik bir malzeme ile kaplanmış durumdadır.