Samsung galaxy format atma nasıl yapılır

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Samsung galaxy format atma nasıl yapılır

  [​IMG]  Bilgisayarlarımız zamanla yavaşlar ve farklı virüsler yaymaya başlarlar. Bu yüzden bilgisayarımıza gereken zamanlarda temizlememiz ve format atmamız gerekmektedir. Hem hızını arttırmak için hem de bilgisayarımızı daha kolay kullanmak için. Madem bilgisayarımıza bu olayı yapabiliyoruz, neden telefonlarımıza da yapamayalım? Telefonlarımızı daha sık kullanıyoruz ve daha fazla zaman harcıyoruz onlarla. Fotoğraflarımız, bilgilerimiz ve mesajlarımız oldukça yer kaplıyor. Peki Samsung galaxy format atma nasıl yapılır? Bu konu hakkında pek çok kolay bilgiler var.Çoğu insan bunu çok zor bir olaymış gibi görür. Aslına bakarsanız sanıldığından da kolaydır.

  Öncelikli amacınız verileri depolamak olmalıdır. Elbette resimlerini veya bilgilerinizi kaybetmek istemezsiniz, bu yüzden format atmadan önce bu işlemi gerçekleştirmek gerekir. En kolay şekilde bu işlemi tamamlamak istiyorsanız; menü seçeneğinden ayarlara girip, gizlilik seçeneğini kullanarak fabrika ayarlarından sıfırlama bölümüne tıklamak olacaktır. Telefonunuzu ilk gün ki gibi tertemiz bulabilirsiniz,telefon rehberinizi de geri yükleyebilirsiniz. Bu anlattığımız bir seçenek, diğer bir anlatımdan da bahsedeceğiz.

  Samsung galaxy format atma nasıl yapılır
  Samsung galaxy Telefonunuzu kapalı konumuna getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra orta tuşa basıp açma/kapama tuşu ile ses yükseltme tuşuna aynı anda basmalısınız. Bu işlem için telefon açılana kadar beklemeniz gerekmektedir. Telefonun ışığı yanıp açıldıktan sonra karşımıza wipe data seçeneği çıkacaktır. Bu seçenekten factory reset kısmı seçilir. Ve en son aşama olarak reboot now bölümünden format atılır.

  Başka bir yöntem olarak da yalnızca tuşları kullanacaksınız. Telefonunuzun numara girilen bölümüne *2767*3855# yazarak yapacaksınız bu kolay işlemi. Daha sonra arama bölümüne bastığınız zaman, telefonunuz otomatik olarak format atacaktır. En kolay ve yapılması en uygun yöntem bu gibi gözüküyor. Bu işlemi yapacağınız zaman, muhakkak bu yöntemi de denemelisiniz.

  Format atmak bu kadar basittir. Ama bahsettiğimiz gibi format atıldıktan sonra tüm verileriniz silinecektir. Bunu unutmamanz gerekmektedir. Telefonunuzu henüz yeni almışsanız ve garanti kapsamındaysa, merak etmeyin format atıldığı zaman telefon garanti kapsamına devam eder. Belli dönemlerde telefonunuzu iyileştirmek adına bu işlemi yapmanız gerekecektir. Bu sayede daha sağlıklı bir telefona sahip olacaksınız. Ve bu şekilde telefonunuzu daha uzun süre kullanabileceksiniz.