Samsung Ativ Book 9 Plus Özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Samsung Ativ Book 9 Plus Özellikleri

  [​IMG]
  Samsung Ativ Book 9 Plus Özellikleri, Samsung Ativ Book 9 Plus Özellikleri nelerdir, Samsung Ativ Book 9 Plus Özellikleri nedir, Samsung Ativ Book 9 Plus Özellikleri hakkında bilgi Samsung Ativ Book 9 Plus’un hafifleştirilmiş, özelliklerinin biraz daha indirgenmiş sürümü olarak karşımıza çıkıyor.Tam açılır kapağının yanı sıra yüksek ekran çözünürlüklü ve dokunmatik ekranı onu diğer ultrabook’lardan ayırmaya yetiyor.

  4GB DDR3 ram bulunan bilgisayarda, 128GB SSD yüksek hızlı sabit bellek bulunuyor. Bu da işletim sistemine normalinden %20 civarında daha hızlı çalışma avantajı sunarken, 1.4 GHz hızındaki AMD Quad Core dört çekirdekli işlemcisi ile birçok uygulama ve oyunun rahatlıkla işlemesi anlamına geliyor. Samsung Ativ Book 9 Plus Lite üzerinde bir adet USB 3.0 port, bir adet USB 2.0 port ve micro HDMI çıkışı ile SDXC card slotu bulunuyor. Windows 64bit Windows 8 desteğiyle gelen bilgisayarda dokunmatik ekranı sayesinde kullanmak daha eğlenceli hale geliyor.

  28 adet paralel işlemci, 8 TMU ve 4 ROP ünitesine sahip olan grafik işlemci, DirectX 11.1 teknolojisini destekliyor. Ativ Book 9 Plus Lite, 9 Plus versiyonuna oranla da görünüş olarak hemen hemen aynı tasarıma sahip olacak.