Salonda Spor Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 1 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Salonda spor yapanların dikkat etmesi gerekenler nelerdir?  Spor yapan kişilerin dikkat etmesi gereken birçok önemli husus vardır.Spor yaparken dikkat etmeniz gerekenler kısaca.

  spor-yapanlarin-dikkat-etmesi-gerekenler-.jpeg

  Spor salonlarında bulunan aletler, yerde yatarak spor yapabilme olanakları ve başınızda bulunan hocanın sizi doğru şekilde yönlendirmesi ile, salonda yapılan egzersizler sizlere daha fazla avantaj sağlar. Sizleri motive eder.

  Yapacağınız spor ister açık havada, ya da isterseniz spor salonlarında olsun mutlaka hareketlerinizi kontrol edecek bir hocanın başınızda olması gerekir.

  Kiloyu hemen vermek için sabırsız davranmayın, bunun hemen olmayacağını baştan kabullenin.

  Sağlıklı kilo, kısa zamanda verilen kilo deyildir. Bunun için bir ay gibi kısa bir süre yetmez, inatla devam edin.

  Antreman süresi 60-70 dakikayı geçmesin, kendinizi fazla yormanız size zarar verir.

  Ağırlık kaldırarak çalışanların kendilerine dikkat edip, fazla ağır kaldırmamaları gerekir, aksi halde vücut ağrıları olur.

  Yaptığınız hareket ne ise, kontröllü bir şekilde yapın ani hareketler başınıza istenmedik rahatsızlıklar gelmesine sebep olabilir.

  Bayanlar spor yaptıklarında kaslanacaklarını düşünüp tedirgin olurlar. Onun için direnç antremanı yapmak istemezler. Fakat tam tersi direnç antremanı yağ yakılmasını sağlar, vücudu sıklaştırır.

  Evde de yapabileceğiniz bazı egzersizler var. Bunları doğru bir şekilde yaparak da fit olmanız mümkün. Yarım saat size yetecektir. Fakat hareketleri yapmadan önce ısınmanız gerektiğini sakın unutmayın. Bu hareketleri 20 kez tekrarlayarak yapabilirsiniz.

  Yanınızdaki antreman yapan kişi ile aynı hareketleri yapmak, sizin için sakıncalı olabilir. Herkesin sağlık problemi farklı olduğundan, bir hocaya danışmalı.