Salatı Tefriciye Türkçe Okunuşu

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 26 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. Salatı Tefriciye Türkçe Arapça Okunuşu  Salât-i Tefriciye Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun İstek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir Allahın izniyle..

  [​IMG]

  Salatı Tefriciye Dusıanın Türkçe Okunuşu

  Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.

  Salatı Tefriciye Duasının Manası

  Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz.O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir.Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir.O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir,Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.