Salaten Tüncîna Duası

'Dualar ve Faziletleri' forumunda ZeuS tarafından 28 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. Salaten Tüncîna okunuşu,
  Salaten Tüncîna Duasının anlamı,
  Salaten Tüncîna Duası Arapça

  Salaten Tüncîna Duasının fazileti

  Salâvat-ı Şerifeye okuyan belalardan emin olur, gelecek musibetlere perde olur, arzuları kolay olur, muradı hasıl olur, rızkı bereketli olur.


  Salaten Tüncina duasının okunuşu


  “Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemîil-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîis-seyyiât ve terfeunâ bihâ alâd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâl-ğayât min cemiîl-hayrâti fîl-hayâti ve badel-memât birahmetike Yâ erhamer-rahimîn. Hasbunellahu ve nimel vekîl, nimel mevlâ ve nimen-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileykel-masîr.

  Salaten Tüncina duasının anlamı


  Allahım! Efendimiz Muhammede (sav) ve onun ehli beytine salat et. Bu salavat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salavat hürmetine temizlersin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasib et. Alla Tealâ bize kâfidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.