Salaten Tüncina Duası Türkçe Okunuşu

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 2 Ekim 2013 tarihinde açılan konu
 1. Salaten Tüncina okumanın büyük önemi ve sevabı vardır. Sürekli bu salavata devam eden kişilerin belalardan emin, gelecek musibetlere perde, arzularının kolay, rızkının da bereketli olacağı ümit edilmektedir.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/salaten-tuncina-41899.jpg]salaten-tuncina-41899[/IMGALT]

  Salaten Tüncina duası Türkçe okunuşu ile Anlamını paylaşıyoruz sizlerle.

  Salaten Tüncina Duası Türkçe Okunuşu


  Allahumme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

  Salaten Tüncina Duası Manası


  Allahım! Efendimiz Muhammed’e sav ve onun ehli beytine salât et. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.”