Salaten Tüncina Duası Manası

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 1 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


  1. Salaten Tuncina okumanın fazileti:Salaten Tüncina okumaya Devam Eden kişi Belalardan emin olur.Ayrıca Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur Allahın izniyle.


    Allahumme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali Seyyidina Muhammedin salâten tüncina biha min-cemî’il-ehvâli vel afat. Ve takdî lena biha cemîal hacat ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ biha aksa’l-ğayat min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Ya erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.

    Salaten Tüncina Duası Manası

    Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır