Salatalık Suyunun Faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 21 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Salatalık Suyunun Faydaları Nelerdir?


  Salatalık Suyu ve Salatalık Suyunun Faydaları hakkında bilmediklerinizi bu yazımızda öğrenebilirsiniz.Salatalık içerisinde % 96 oranında su bulunduğunu birçoğumuz biliyoruz. Bu nedenle salatalık oldukça düşük kalori içeren sebzelerden birtanesidir.Orta boyuttaki bir Salatalık içerisinde yaklaşık olarak 45 kalori bulunduğunuda biliyormuydunuz?

  Bu demek oluyorki 4 5 adet salatalık yersek ancak 250 kalori almış olacaksınız buda zayıflamak isteyen herkes için gayet güzel bir haber öyle değilmi? Buda Salatalığın hem tok tutucu hem de zayıflatıcı bir bitki olduğunu kanıtıdır.

  Ayrıca Salatalığın içinde bulunan silika maddesi, vücudun bağ dokusu ve cildin kolojen yapısını güçlendirmeye yarıyor kıkırdak, kemik, tendon, bağ doku gibi vücudun hassas bölgelerinin sağlıklı bir biçimde gelişimi için oldukça faydalı ve yararlı bir sebze olduğunu akıldan çıkartmamak gerekiyor.

  Salatalık içerisinde bulunan askorbik asit ile kafeik asit maddeleri cildin kurumasını engellediği için cilt kremi ve cilt losyonu formülleri içerisinde bolca salatalık özüne yer verilir. Salatalığın güneş lekeleri, güneş yanıkları, dermatit ve gözde sulanma sorunlarına da iyi geldiği ve bitkisel tedavi çözüm sunduğu bilim adamlarınca ispatlanmıştır.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/salatalik-suyu-faydasi-94720.jpg]salatalik-suyu-faydasi-94720[/IMGALT]
   
Yükleniyor...