salat-ı tefriciye duası nasıl okunmalı

'Ayetler ve Hadisler' forumunda Belinay tarafından 28 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


 1. 1. Formul:Her Gün 11 Kere Okumak

  Her gün 11 kere Salat-ı Tefriciye okumakla ilgili olarak İmam Dinnuri: Herhangi bir kimsenin günde bes vakit namazdan hemen sonra 11 kere Salat-ı Tefriciye okumayı kendine adet edinirse
  gecim darligi cekmez, Cenab-ı Hakk'ın yüksek mertebe ve derecelerine erisir; demistir..

  2. Formul: Her gun 21 Kere Okumak

  Büyük Alim Muhammed Tunusi: Herhangi bir kimse Salat-ı Tefriciye'yi 21 kere okumaya devam ederse , sanki rızkı gokten iner, yerden biter gibi kolay ve rahat elde eder.
  buyurmuslardır (esma 99, s245)

  3. Formül: Her Gün 41 Kere Okumak

  Yine İmam Kurtubi (rhm) hazretleri: ''her gun 41 kere salavat-ı serife okunursa Allah-u Teala hazretleri o kimsenin kalbinden gam ve üzüntüyü giderir. Ve baglı işini fetheder.
  Ayrıca o kimseden zararlı seyleri kaldırır ve dunya işleriyle gecimini kolaylastırır.


  $. Formul: Her Gün 100 Kere Okumak

  Hazinetü'l-Esrar'dadenilmektedir ki : Bir kimse gunde 100 kere Salat-ı Tefriciye'yi okumaya devam etse butun hayırlı istek ve arzularına kavusur.

  5. Formul: Her Gun 1000 Kere Okumak

  Yine Hazinetü'l-Esrar'da: Bir kimse gunde 1000 kere Salat-ı Tefriciye okursa, artık akla hayale gelmeyen ve gozle gorulmeyen manevi haller kendisine bildirilir , denilmektedir.

  Salat-ı Tefriciye duasını okumanın büyük sevabı vardır özellikle sınava girecek öğrenciler için yada olmasını istediğiniz bir şey için bir işte başarılık olmak için okunan bir duadır.

  İmamı Kurtubi Hazretleri Salat-ı Tefriciye duası ile ilgili şöyle buyurmuş:

  Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için Salât-i Tefriciye'yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.

  salati-tefriciye-duasi-.jpg

  Salat-ı Tefriciye Okunuşu;

  Allahumme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünalü bihir-reğaibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerim ve ala alihi ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lümin lek.

  Salat-ı Tefriciye'nin Manası;

  Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.