sakın 154 tuslamayın

'Güncel Bilgiler' forumunda yalcin26 tarafından 12 Ocak 2009 tarihinde açılan konu


 1. İYİ GÜNLER. Bir arkadaştan geldi. Bende belkiİ uyarı olur diye sizlerle paylaşmak istedim. Sahtekarlar çoğaldı maalesef.


  'Size cumartesi günü başımdan geçen çok çirkin bir olayı anlatmak istiyorum. Cumartesi günü 054................. numaralı bir telefon beni arayıp adımı vererek benimle görüşmek istediğini söyledi. Ben de aranan kişinin ben olduğumu söylediğimde bana, ' Ben ..... asayişten arıyorum yaka numaram bu deyip, bu numaradan dün aksam ............ no' lu telefona astsubay .............. isimli kişiye 7 kere küfürlü mesaj atıldığını ve bu yüzden de telefonumun izlenmeye alındığını ve hakkımda suç duyurusunda bulunulduğunu, savcılığa gidip ifade vermem gerektiği söylendi. Ben de adimi bilen insan benim is ve ev adresimi de bilir; böyle bir is varsa gelin beni bulun, su an size yardımcı olamam dedim. Telefonun diğer ucundaki şahıs (yaklaşık 45-50 yaşlarında)bana bağırmaya başlayıp mecbursunuz yardımcı olacaksınız şimdi sizi .... Savcılığına aktarıyorum 154 tuşlayın dedi. Bende hiçbir yeri tuşlamayacağımı söyleyip baya bir bagiristan sonra telefonu kapattım. Amacım en yakin karakola gidip ilgili numarayı aratmaktı. Bu arada tesadüfen konuştuğum bir mahalle esnafı bunun son günlerde defalarca yapıldığı söyleyip en son bir mağaza sahibinin
  154 tuşlandığını ve telefonu otomatikman yurtdışı görüşmelere açıp yaklaşık 2-3 milyarlık fatura geldiğini söyledi....
  Karakolların ve savcılığın bu olayla son günlerde defalarca karsılaştığını ve sadece o semtte o gün 23 kez bu konuyla ilgili oradaki karakola müracaat olduğunu söyledi. Sadece aman diyorum dostlar aman, dikkat edelim bu bir çete.


  154 TUŞLAMAYIN SAKIN SAKIN KİM NE DERSE DESİN'
   


  Pardus bunu beğendi.

 2. Cevap: sakın 154 tuslamayın

  Bu önemli bilgi için çok teşekkürler Yalçın.
  Sana da bu olaydan dolayı geçmiş olsun..
    3. Cevap: sakın 154 tuslamayın

  Sağolasın...Sayende öğrenmiş olduk...Sana da geçmiş olsun...
    4. Cevap: sakın 154 tuslamayın

  sagol yalçın abi