Sakallı İpten Sepet Yapımı

'El Becerileri' forumunda EyLüL tarafından 9 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Sakallı İpten Sepet Yapılışı

  Sakallı İpten Sepet Nasıl Yapılır


  Sakkalı ipten yapılan oldukca güzel görünümlü sepet yapılışını sizlerle paylaşıyoruz marifetli bayanlar çok beğeneceksinizşimdiden sizlere kolay gelsin

  Sakklı İpten Sepet Yapımı


  Öncelikle kabın alt kısmını bıçakla oyup çıkarıyorsunuz.Daha sonra çıkardığınız parçanın ortasınıda daire çeklinde küçük bir oyuntu yapıyorsununuz.Ben biraz büyük yapmışım,siz daha küçük kesin ve ipi sarın.Sardıkça o delik kapanacaktır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sonra altı açık olan yoğurt kabının etrafına dikey olarak ipi sarın.Hiç açıklık kalmayacak şekilde sardıktan sonra kulpunuda sıkıca sararak işlemi bitirin....Kapaklı bir kutu olsun isterseniz eğer, kulpunu çıkarıp ondan sonra kutuyu iple kaplayın ve kapağından daire şeklinde bir delik açarak,sarın ve kapağı kaplayın....Daha fazla ip gidecektir ama tercih size kalmış artık... Kapladığınız tabanı kabın altına yerleştirin dikmeye bile gerek kalmadan oturacaktır zaten.

  [​IMG]

  Dilerseniz mutfakta veya banyoda da kullanabilirsiniz.Hatta ben plastik kirli sepetini kaplamayı düşünüyorum banyo için....Aynı renk iple bir de klozet takımı veya büyükçe bir banyo paspası ördümü artık tam olur.

  [​IMG]