Sahurda Ne Yesem Tok Tutar

'Sorularla İslamiyet' forumunda Yasemin tarafından 11 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sahurda Ne Yesek Tok Tutar


  Sahurda ne yersek yiyelim mutlaka acıkacağız bunu hepimiz biliyoruz bilmiyorsak bilmemiz gerekli :)

  Ama sağlıklı besinler yersek daha az acıkır daha sağlıklı oruç tutarız.Özellikle sahur sofralarınızda uzmanların eksik etmemenizi önerdiği besinlerden bazılarını sizlerle paylaşacağız dikkatli bir şekilde beslenirseniz rahat ve çok fazla acıkmadan orucunuzu tutabilirsiniz.

  Sahur sofranızda eksik etmemeniz gereken besinlerden biri yumurta dır yağda pişirmediğiniz taktirde yumurta hem çok besleyicidir hemde sizi tok tutar.Ceviz,fındık,fıstık ve badem gibi kuruyemişleri sahurda tüketmeye çalışın özellikle yiyeceğiniz bi kaç tane ceviz sizi tok tutacaktır.

  Yine sahur soframızın değişmeyen besinlerinden biri olan ekmek seçiminizde esmer ekmeği seçin tam buğday unu ile yapılan ekmek yemeyi tercih edin.Dilimlenmiş domates,salatalık yeşil biber maydonoz,taze nane tere roka gibi yeşillikleri eksik etmeyin sahur sofranızdan.Yağlı ve ağır yemeklerden uzak durun sizi tok tutmak şöyle dursun daha fazla acıkmanıza ve susamanıza nedne olacaktır ağır yemekler.Zeytinyağlı yemekleri tercih edin.

  Protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin yoğurt ve süt tüketin özellikle komposto açık çay ve bol su içmeniz günlük sıvı ihtiyacınızı karşılamaya yarıyacaktır.Bu şekilde beslenmenize özen gösterdiğiniz taktirde daha az acıkacak ve daha sağlıklı beslenmiş olacaksınız.
  Hayırlı Ramazanlar....

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sahurda-neyesem-tok-tutar-43516.jpg]sahurda-neyesem-tok-tutar-43516[/IMGALT]