Sahurda Ne Yemeliyiz 2013

'Sorularla İslamiyet' forumunda Yasemin tarafından 10 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


  1. Sahurda Ne Yemeliyiz
    Ramazana özel menülerimiz oldukça meşhurdur fakat bir çoğu ağır ve çok yağlı yiyeceklerden oluşmakta bu Ramazan menülerimizin.Özellikle iftar sofraları çok ağır yemeklerle ve tatlılarla doludur her zaman.Biz sizlere sahurda ne yiyebiliriz nasıl beslenmemiz gerekiyor.

    Sahurda yiyeceğiniz yemeklerin seçimi çok önemlidir. Siz orucunuzu tutarken sizi rahatsız edebilecek yiyeceklerden kaçınmanız gerekmektedir.Ramazan ayında doğru şekilde beslenebilmek için vede çok açlık hissetmeden ramazan ayını geçirmek isterseniz sahura mutlaka kalkmanız öneriliyor.

    Sahurda özellikle yağlı yiyeceklerden mutlaka uzak durmalısınız.Özellikle sucuk salam sosis gibi yağlı besinleri tüketmekten kaçınmalısınız.Zeytinyağlı yemeklerin yanı sıra sahur sofralanızdan yumurta yı eksik etmemelisiniz.Bol protein ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.Suyunuzu gün boyu yetecek miktarda içmelisiniz.İftarda su içmeye başlıyabilirsiniz düzenli belirli aralıklarla suyunuzu shaur vaktinde bitirmiş olmaya dikkat edin.Sahurda sofranızda bulunması gereken besinler domates,salatalık ve yeşil biber ayrıca maydonoz nane gibi yeşil yapraklı bitkiler yer almalı.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sahurdaneyenir-69950.jpg]sahurdaneyenir-69950[/IMGALT]