Sahtekarlığın böylesi

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  İlginç olay, iki arkadaşın bir sohbet ortamında birbirlerine çok benzediklerini fark etmeleriyle başladı. Babası sac tüccarı olan Kenan Öztürk, babası manav olan ve askerliğini 2002- 2003 yılları arasında yapan Ahmet Danışmaza iddiaya göre, “Biz birbirimize çok benziyoruz. Benim yerime askere gitsene dedi. Danışmaz, önce şaka yaptığını düşündüğü arkadaşının, “Sana askerlik boyunca her ay bin lira, bittikten sonra da 50 bin lira veririm demesi üzerine teklifi kabul etti.

  DÖNÜNCE OTOMOBİL ALIRIM

  Yakınlarına, “Kendi askerliğimi Ispartada rahat bir ortamda yaptım. Bunu da yaparım, bir şey olmaz. Dönünce de otomobil alırım dediği belirtilen Ahmet Danışmaz, düzenledikleri sahte kimlik ve evraklarla askerlik şubesine giderek başvusunu yaptı. Ahmet Danışmaz, 5 Aralık 2009da Ankara Etimesguttaki birliğe teslim oldu. Burada acemi eğitimini tamamlayan Danışmaz, daha sonra Edirne Keşandaki 4'üncü Mekanize Tugay Komutanlığında Kenan Öztürkün yerine askerliğini yapmaya devam etti.

  Ahmet Danışmaz, dün izinli olarak memleketi Ereğliye geldi. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine dün önce Kenan Öztürkü, bugün de Ahmet Danışmazı gözaltına aldı. Kenan Öztürk ve Ahmet Danışmaz, ifadelerinde suçlarını itiraf etti. Öztürk ve Danışmaz, “Başkasının yerine askerlik görevini ifa etmek ve evrakta sahtecilik suçlarından adliyeye sevk edildi.

   


Similar Threads: Sahtekarlığın böylesi
Forum Başlık Tarih
Haberler şansın böylesi :))) 9 Temmuz 2009