Sahtekarlığın böylesi

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  İlginç olay, iki arkadaşın bir sohbet ortamında birbirlerine çok benzediklerini fark etmeleriyle başladı. Babası sac tüccarı olan Kenan Öztürk, babası manav olan ve askerliğini 2002- 2003 yılları arasında yapan Ahmet Danışmaz’a iddiaya göre, “Biz birbirimize çok benziyoruz. Benim yerime askere gitsene” dedi. Danışmaz, önce şaka yaptığını düşündüğü arkadaşının, “Sana askerlik boyunca her ay bin lira, bittikten sonra da 50 bin lira veririm” demesi üzerine teklifi kabul etti.

  ‘DÖNÜNCE OTOMOBİL ALIRIM’

  Yakınlarına, “Kendi askerliğimi Isparta’da rahat bir ortamda yaptım. Bunu da yaparım, bir şey olmaz. Dönünce de otomobil alırım” dediği belirtilen Ahmet Danışmaz, düzenledikleri sahte kimlik ve evraklarla askerlik şubesine giderek başvusunu yaptı. Ahmet Danışmaz, 5 Aralık 2009’da Ankara Etimesgut’taki birliğe teslim oldu. Burada acemi eğitimini tamamlayan Danışmaz, daha sonra Edirne Keşan’daki 4'üncü Mekanize Tugay Komutanlığı’nda Kenan Öztürk’ün yerine askerliğini yapmaya devam etti.

  Ahmet Danışmaz, dün izinli olarak memleketi Ereğli’ye geldi. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine dün önce Kenan Öztürk’ü, bugün de Ahmet Danışmaz’ı gözaltına aldı. Kenan Öztürk ve Ahmet Danışmaz, ifadelerinde suçlarını itiraf etti. Öztürk ve Danışmaz, “Başkasının yerine askerlik görevini ifa etmek ve evrakta sahtecilik” suçlarından adliyeye sevk edildi.

  mynet
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Sahtekarlığın böylesi
 1. HazaN
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  4,408
 2. alemşah
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  619
 3. fecr
  Yanıt:
  9
  Gösterim:
  1,137
 4. ayla
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  731