Şahan Gökbakar Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 25 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Şahan Gökbakar Biyografisi


  Şahan Gökbakar, Türk komedyen ve tiyatro oyuncusu.


  [​IMG]

  22 Ekim 1980 yılında İzmir'de doğan Şahan Gökbakar, okul hayatına Ankara'da başladı ve ilk, orta, lise öğrenimini ODTÜ Koleji'nde tamamladı. ODTÜ Koleji'nden 1997-1998 eğitim döneminde Sosyal Bilimler Bölümü'nü bitirdi. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü 'ne başladı ve bu bölümden 2002 yılında başarıyla mezun oldu.

  Babası 8 yaşındayken trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. Mezuniyeti'nden sonra İstanbul'a yerleşen Gökbakar, bir süre çeşitli reklam seçmelerine katılarak şansını denedi.

  [​IMG]

  Daha önce Kamil Güler'in sunduğu Zoka isimli gizli kamera yarışma programının sunuculuğunu ve oyunculuğunu yapmaya başladı ve 13 bölüm devam ettirdi. Bir çok kişi de Şahan Gökbakar'ı Zoka ile tanıdı.

  e TV 8'de Alper Mestçi ile beraber "Dikkat Şahan Çıkabilir" isminde bir antimedya-skeç şov hazırladı ve bir sezonu 15 bölüm ile geride bıraktı. Özellikle yaptığı Recep İvedik ve Küçük Oskar tiplemeleriyle ilgi çekti. 22.02.2008 tarihinde vizyona giren ve Dikkat Şahan Çıkabilir programındaki tiplemelerden biri olan Recep İvedik filmi Türk sinema tarihinde en fazla izlenen filmlerden biri olmuştur.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Similar Threads: Şahan Gökbakar
Forum Başlık Tarih
Biyografi Şahan Gökbakar üniversite mezunumu 2 Aralık 2010
Biyografi Olcay Şahan Kimdir 29 Haziran 2012