Sagopa kajmerin hayatı

'Biyografi' forumunda Aysell tarafından 18 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sagopa Kajmer'in egrçek adı Yunus Özyavuzdur. 1978 Samsun doğumludur.

  Silahsız Kuvvet takma adını da kullanmıştır.1997'de üniversite için geldiği İstanbul'da Fars Dili ve Edebiyatı'ndan mezun olmuş. Bu süreçle birlikte müzikle ilgilenmiştir. Kendine ait bir rap tarzı vardır. Dj Mic Check olarak da tanınır Türkiye'de turntablizm akımının öncülerindendir. İlk scratch atan ve bunu gerçekten çok iyi yapan dj'dir.Farklı kişilik tarz , stil ve akımlarıyla rapin öncüsüdür diyebiliriz.


  İlk olarak Samsun'da yerel radyoda dj'lik yapmaya başladi.
  1997'de üniversite için geldiği İstanbul'da İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı'ndan mezun olmuş.

  sagopa-kajmer.
  1998 de kendi müzik studyosu KUVVETMİRA'yı kurarak müzik çalışmalarına başladı. 1999 yılında çeşitli sanatçıların yeraldığı ilk türk rap albümü "Yeraltı Operasyonu"albümünde ilk projesi olan "SİLAHSIZ KUVVET" ismiyle yer aldı ve en fazla dikkati çeken kişi oldu. 2001 yılında ilk albümü SILAHSIZ KUVVET "Sözlerim Silahım" çıkardı. 2002 yılında ikinci albüm SILAHSIZ KUVVET "İhtiyar Heyeti"çıktı . 2002 "SAGOPA KAJMER"i yarattı.İsmiyle aynı adı taşıyan bir albüm çıkardı. 2002 yılında CEZA "Med Cezir" albümünün produktorlüğünü yaptı.Albümün tüm müziklerini kendisi yaptı. 2003 yılında yeni albümü "Bir Pesimistin Gözyaşları" albümünü tamamladı ve 2004 yılında double olarak 150 dakika süren bir albüm piyasaya çıkarttı.Yepyeni bir ses yaratarak büyük dikkat çekti.
  2000 ve j&b festivallerinde dj'lik yaptı.Yurt dışında çeşitli yerlerde Dj'lik yaptı. 2006'da Sagopa Kajmer cok sevdigi Kolera'yla birlikte MELANKOLIA MUZIK /KUVVETMIRA HEADQUARTER plak şirketini açmiştir
  12 Mayıs 2006 tarihinde yapılan Kral TV Video Müzik ödüllerinde 2005 yılının en iyi klibi olarak Sagopa Kajmer'in Vasiyet klibi seçilmiştir.Kral Tv'Müzik ödüllerinde bir rap parça ilk kez ödül almaktadır.
  28 Haziran 2006 tarihinde MELANKOLIA MUZIK /KUVVETMIRA HEADQUARTER plak şirketinden ilk albüm "Kafile" ismiyle piyasaya çıkmıştır.
  1 Ağustos 2006 da Kolera (Esen Güler) ile evlenmişlerdir.
  kimliğiyle "PESİMİST UNDERGROUND RAP" tarzını oluşturmuş , müzik kalitesi ,söz zenginliği ve etkileyici sesiyle kendisini birçok değişik kitleden insana kanıtlamıştır.Sagopa Kajmer kendine has tarzıyla Türkiye'deki rapçiler arasında en farklı rapçidir.
  Yurt dışından sanatçılara da altyapı müzikler hazırlamıştır. A/K/A yerine mahlas kelimesinin kullanımının önderliğini yapmıştır.
  Kimilerine göre dünyanın en iyi rapcisidir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Mar 2016
 2. Hastasıyım bu adamın sevgilimden ayrıldım bunun için. su anda RAK BENADAM dinliyorum ama Sago'dan önce ve sonra bir kişi daha bir kaç kuble bişeyler okuyor hangi dil anlayamadım . bi fikriniz var mı ?
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Mar 2016
 3. Sagopa hayatimda gordugum en erdemli en hakiki ADAM gibi adamdr ki ilk kelimemi sagopa icin kullandim ve onunla buyudugum ilk pilatonik askimdi:) sarkilari olsun tarzi olsun konusma sekli olsun super severek bikmadan usanmadan dinliyorum tekrar tekrar okadarmi iyi siz yazilirr super tek kelimeyle herzaman kendi yolunda giden daima bize ders veren sensin ALLAH sana daima acik kapi biraksin herzaman aileyle olursun..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Mar 2016
 4. SAGO yu çok uzun zaman dır dinliyorum her şarkısı insana bir mesaj veriyor rapin kralı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Mar 2016
 5. 2009 dan beri içten sagocuyum çoooook seviyorum abimizi :D :3 :) okadar seviyorum ki :D neyse benim tanıdığım en doğru en iyi en güzel adam .. kolerada öyle..
  ama SAGOPA KAJMER daha ayrı günlük sago dinliyorum özellikle MÜSLÜMAN olması çok iyi :D ya sagopanın konserine gitmek istiyorum gidicem.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 May 2014