Sağlıklı Tırnaklar İçin

'Kişisel Bakım' forumunda Wish tarafından 25 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sağlıklı tırnaklar İçin Öneriler
  Tırnak bakımı  [​IMG]

  Kadınların güzelliği ve bakımı için sadece yüzünü temizlemesi, nemlendirmesi ve kusursuz bir makyaj yapması yetmez. En az onlar kadar önemli bir diğer unsur da güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktır.

  İşte sağlıklı Tırnaklara sahip olmanız için birkaç öneri

  - Tırnaklarınızı sudan uzak tutunuz. Tırnaklar su emebilen yapılardır ve su emdiklerinde daha yumuşak ve zayıf bir yapıda olurlar. Ev işlerinde mutlaka eldiven kullanılmalıdır.

  - Ellerinizi ve tırnak köklerinizi mutlaka besleyici ve nemlendirici kremlerle günde bir kaç kez destekleyin. Özellikle ıslanma öncesi ve sonrası mutlaka kremleme yapın.

  - Tırnak cilalarınızı asla soymaya kalkmayınız. Tırnaklarınızdan da küçük dahi olsa bazı kısımlar bu cila parçaları ile kopacaktır. Cilaları soymak yerine ince bir kat daha sürmeyi ve cilaların kalkmasını engellemeniz daha doğru olur.

  -Tırnakların sararması güzel görünümün önündeki en büyük engellerden biridir. Ancak bunu da yenmenin basit ve ucuz bir yolu var; 1 adet limon... Tırnaklarınızı birkaç dakika limonla ovarak sararmalarını önleyebilir ve daha parlak tırnaklara kavuşabilirsiniz.
   


Similar Threads: Sağlıklı Tırnaklar
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Sağlıklı tırnaklar için uzman önerileri 6 Ekim 2011
Kişisel Bakım Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapmalı 10 Şubat 2014
Kişisel Bakım Sağlıklı bir cilt için yemeniz gerekenler neler? 13 Aralık 2012
Kişisel Bakım Düzenli Yürüyüş Yapın Sağlıklı Kalın 11 Aralık 2013
Kişisel Bakım Sağlıklı Saçlarınız mı olsun istiyorsunuz 18 Kasım 2013