Sağlıklı Saçlar için Yapılması Gerekenler

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 15 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Sağlıklı saçlar için yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gerekenler neler bu konuyla ilgili kısa bilgiler hazırlaıdk sizlere sağlıklı saçlara kavuşmanın pük noktaları.

    Öncelikle dikkat edilmesi gereken şey saçlarınızı çok sık taramamanız gerekiyor. Çok sık taranan ve fırçalanan saçlar deride bulunan yağların saça ulaşmasını engeller.Yağ salgısını artırdığı için çok sıcak ve nemli yerlerde durmamanız tavsiye ediliyor.

    Ayrıca saçlarınızı kuruturken saç kurutmayı sıcak havayla yapmayın ılık olmasına dikkat edin.Saçlarınız yağlı ise mutlaka yağlı saçlar için olan şampuanlar tercih edin.Ayrıca yağlanmayı azaltmak için şampuanla yıkama sıklığını abartmamanız gerekiyor.

    Ayrıca saç kuruluğunda dikkat edilmesi gerekenler.Saç kremi kullanın. Kurutma makinesini mümkün olduğunca az kullanın Nemlendirme özelliği fazla olduğundan kuru saç şampuanlarını tercih edin.Saç kremini şampuandan sonra kullanın. Kremler saçların parlak hale gelmesini ve yumuşak olmasını sağlayacaktır.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/saglikli-saclar-icin-yapilmasi-gerekenler-47580.jpg]saglikli-saclar-icin-yapilmasi-gerekenler-47580[/IMGALT]