Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapmalı

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 10 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapmak gerekir?
  Sağlıklı saçlara sahip olmak için yapmanız gereken önemli bakım önerilerimiz olacak sizlere.Saçlarınızın sağlıklı olması hem güzelliğinizin daha ön planda olmasına yardımcı olur hem de dinç, genç ve dinamik görünmenizin en büyük anahtarlarından bir tanesidir.

  saglikli-saclar-icin-.jpeg

  Ayrıca vücut sağlığımıza dikkat etmemiz, düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenmemiz, stres ve sorunlardan uzak durmamız, uykunuzu almamız, spor yapmamız gibi genel sağlık düzeyimizi arttıracak olan pek çok şey hem saçlarınızın daha canlı olmasını sağlayacaktır.

  Ayrıca vücudunuzun daha dinç, sıkı ve iyi görünmesine yardımcı olacaktır

  Biz kadınların saçlarımız ile çok fazla uğraşmamız varolan sorunların temelinde yer almaktadır. Kısa vadede daha iyi görünmek adına yaptırılan veya bizzat yapılan onca işlem uzun vadede saçların sağlık ve kalitesini düşürerek daha da çok çaba göstermemize neden olmaktadır.Bilinçsizce kullandığımız saç bakım ürünleri saçlarımıza zarar verir sağlıksız bir görünüm kazanmasına neden olur.

  Özellikle kış mevsiminde saçlar şapka ve bereler ile korunmalı, banyo ve saç yıkama sırasında çok sıcak su kullanımı önlenmelidir. Ayrıca saç kurutma işleminin de orta karar bir sıcaklıkta fön ile gerçekleştirilmesi önemli.