Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Aysell tarafından 4 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. sağlıklı diyet
  sağlıklı diyet örnekleri
  Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılmalı


  Kilolarınızla başınız dertte ve diyet yapmaya mı karar verdiniz? Yaptığınız diyetin sağlığınızı olumsuz etkilememesi gerek. Bu ayzıyı incelemenizi tavsiye ederim;)

  Obezitenin tüm dünyada insanları etkileyen hastalık haline dönüştüğünü belirten uzmanlar, her bünyenin ihtiyacını farklı olduğundan diyet programlarının oldukça arttığını bunların tamamınında bilimsel olmadığını fakat insanların zayıflama umuduyla çok çeşitli diyet proğramları deneme amacında oluyorlar. Şişman olanlar kilo verme aşamasına geldiklerinde kendilerine verilen diyet tarifleri etkisini göstermeye başladığında kan şekeri kontrol edilebilir duruma gelerek tansiyon ve kolesterol gibi çeşitli sorunların azalmaya başlamasına neden olur. sizlere hazırlamış olduğumuz diyet sitesi aracılığıyla bu konularda bilgiler aktarmaya devam edeceğiz. Hızli zayıflatan diyetler yerine kişinin yeme alışkanlıkları damak tadına, kültürüne uygun olan gerektiğinde bitkisel zayıfla ilaçlarındanda faydalanması önerilebilir. Egzersizler bırakıldığında yeme düzenide ardından düzensizleştiğinde kilo alma hızı artar sonuçta kalça basen karın yağlarını eritme telaşı içine girmektense sürekli ideal kilo hesaplama proğramlarından faydalanarak diyet beslenme uzmanına uğramamız gerektiğini anlayabilir.  Diyet proğramınızı sona erdirdiğinizde kişi kazandığı yeme alışkanlığıyla devam etmeyip düzensiz beslenme konumuna tekrar döndüğünde verilen kilolar fazlasıyla hızlı yekilde yerine dönecektir. düşük kalori içeren diyetler elbette kilo durumunu kontrol etmek için değil kilodan kurtulma aşamasını hızlandırıcı faktörlerdir, düzenli beslenmeye geçiş aşamasında bünyenizin ihtiyaçları doğrultusunda beslenme proğramı önerilecektir.

  Su diyeti olaraka adlandırılan başka ir diyet proğramı var ancak yeme yeme kalori ihtiyacını hesaba katmadan az zamanda kilo verdirme başarısı göstersede sonuç ölümcül vakalara kadar uzanabilir. Öğün atlatma ile yapılan proğramlarda ise sık karşılaşılabilecek sorunlardan biri istemeden de olsa vücudumuzun metabolizma hızın düşürp daha sağlıksız kilo kontrolü sağlama konumuna düşebiliriz. Fazla lionun tedavi aşamasında diyet ve beslenme uzmanları haricinde psikolg endokrinoloji fizik tedadavi gibi bir çok bölümdende yararlanılarak çok verimli sonuçlar alınabilir.

  Unutmamak gerekirki uzmanlara danışmadan bitkisel olsun olmasın çeşitli tabletlerden faydalanılark zayıflamaya çılşmak sağlığınıza büyük zararlar verir uzman doktorlar tarafından kendinize uygun beslenme planı hazırlatıp onun kontrolü dorultusunda hareket ederek sağlığınızı tehlikeye atmayın.
   
 2. Cevap: Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır?

  uff yapıyon yapıyon alıyon sonra:D