Sağlık için gerekli birkaç şey...

'Sağlık Rehberi' forumunda italyan tarafından 20 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Masaj;kan dolaşımını hızlandırır...  1.Çalıştırılan bölgede kan dolaşımı artar, kaslar hareketlenir. Dışarıdan bakıldığında ilk göze çarpan değişiklik, kan dolaşımının artması sonucu, cildin ve varsa lekelerin renginde açılma ve yine varsa sivilcelerde azalma olmasıdır."
  2.Yüz ve boyun jimnastiği üzerine Fransa'da eğitim almış olan ve 8 yıldır Türkiye'de yaşayan Hug, "Kasların hareketlenmesi ile yüz kaslarında belirgin bir sertleşme ve ciltte gerilme meydana gelir." diyor ve devam ediyor; "Doğal olarak cilt yüzeyindeki kırışıklıklar ve sarkmalar azalır, daha diri ve genç bir görünüm elde edilir."
  YÜZÜNÜZ HAREKETLENSİN

  Günde ortalama yarım saat alacak olan yüz jimnastiği uygulaması ile, estetik ameliyat, makyaj malzemesi ve bakım kremlerine ihtiyaç kalmadan genç ve güzel görünmek mümkün.

  Göz çevresi:
  Göz çevresi kırışma ve şişliklere çok müsaittir. Her iki elinizin işaret ve orta parmağı ile şakaklardan tutup geriye hafifçe çekin ve gözlerinizi kapatıp açın. Bir de, orta parmağınız ile kaşlarınızı tutup yukarı doğru kaldırın ve aşağıya bakın. Bu işlemleri günde 15'er kere 10'ar saniye tekrarlarsanız şişlik ve kırışıklar azalacaktır.

  Yanak kasları:
  Gevşeme ve çizgi oluşmaması için "U" ve "X" harflerini çok fazlaca tekrar etmenin ve elmayı ısırarak yemenin gerektiği yanaklara, geriye doğru gerip 10 saniye bekleterek jimnastik yaptırabilirsiniz. Bu hareket de günde 15 kere tekrarlanmalı.

  Gerdan sarkması:
  Boynunuzu ileri uzatın ve alt dişlerinizi üst dudağınıza değdirip bırakın ve bu işlemi günde 15 kere tekrarlayın. Elinizi yumruk yaparak çene altına koyun ve yumruğunuzu yukarı doğu itin. Bunu yaparken aynı anda da ağzınızı açmaya çalışın. Elinizi yüzünüzün bir yanına koyarak kafanızı itin, aynı zamanda da başınızla bu itmeye karşı durmaya çalışın. Tüm bunları yaptıktan sonra aşağıdan yukarıya doğru elinizle boynunuza masaj yapın.

  Boyun Sarkması:
  Yatağın üzerine sırt üstü uzanın omuzlar yatağın köşesinde olmak üzere, başınızı yavaşça sarkıtabildiğiniz kadar aşağıya bırakın. Sonra başınızı yavaş bir şekilde yere paralel olacak şekilde yukarıya doğru kaldırın. Bu işlemi sabah ve akşam 10'ar kere tekrarlayın.

  Ağız Çevresi:
  1İşaret parmaklarınızı yanaklarınızın tam ortasına yerleştirin, buradan burnunuza ve dudak kenarlarınıza doğru masaj yapın... Hareketleri tekrarlayın. Bu masajla dudak kenarlarında kırışıklık oluşumunu geciktirmeniz mümkün.
  2Dudaklarınızı 'o' harfini söylerken geldikleri konuma getirin, başparmağınızı burun altına koyup, orta parmağınız ile başparmağın yanından başlayarak dudak altınıza kadar 10'ar kere masaj yapın

  Alın kırışıklıkları:
  İşaret parmağınızla alnınızın ortasına bir daire çiziyormuş gibi, masaj yapın...

  Bu hareketler yapılırken,
  yüz ve boyunda krem olmamasına da dikkat etmek gerekiyor...

  Bilmiyom ama aradım konu açılmamamış

  Bilmiyom ama aradım konu açılmamamış:)
  [/FONT][/COLOR][/SIZE]
    2. Cevap: Sağlık için gerekli birkaç şey...

  Yararlı bilgiler için teşekkür italyan dikkatli olmak gerekir sonra yamulup yumulmayalım:f196:
    3. Cevap: Sağlık için gerekli birkaç şey...

  Şimdilik gerek yok :f40: bundan 10-15 sene sonrası için lazım olur belki ;)
    4. Cevap: Sağlık için gerekli birkaç şey...

  Güzel bilgiler.Fakat Mimik kırışıklıklarına çözüm yok ona göre :f196::)
    5. Cevap: Sağlık için gerekli birkaç şey...

  Gerçekten çok qüzel bizim komşuya söyliyeyim bari =)) belki işine yarar (tesekkurler)