Saçlarınız kişiliğinizi ele veriyor

'Kadınların Dünyası' forumunda eftelya tarafından 12 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Saçların kişilikle bağlantılı olduğunu biliyormuydunuz? Saçınıza dokunurken ve oynarken bile, kendinize ait kişilik ipuçları veriyorsunuz. İşte saçlarınız kişiliğinizi nasıl ele veriyor;

  *Saçları ağza götürmek
  Uzmanlara göre bu hareket bir kaçış belirtisi ve çocukluğa dönme isteği taşıyor. Özellikle güvensiz ve kendini gergin hissedenler bunu yapıyor. Ayrıca bu hareket baskı altındayken kişinin kendini sakinleştirmesini sağlıyor. Ancak hoş bir görüntü değil!

  *Parmakları saçlarda dolaştırmak
  Arada sırada ellerini saçlarının arasında gezdirip saçlarını karıştıranlardansanız, kendinizi rahatlatmaya çalışıyor olabilirsiniz. Uzmanlara göre bu hareket, beden dilinin karşı tarafa olumlu sinyaller vermesi anlamına geliyor. Hatta bu hareket biraz da flört sinyalleri taşıyor.


  *Saçları Parmağına dolayıp çevirmek
  Saçlarını parmaklarının arasına alıp çevirenler için iki seçenek var. Ya işveli, cilveli bir kadınsınız ve etrafa gülücükler dağıtıyorsunuz; ya her şeyin sizin kontrolünüzde olmasını seven, lider ruhlu, dominant bir tipsiniz.

  *Saçları koparmak
  Uzmanlara göre bu hareket, gergin zamanlarda sakinleştirici bir etki yaratıyor. Ayrıca mükemmel olmaya eğilimli bir yapınız varsa bu hareketi yapıyor olabilirsiniz.

  *Saç Örgülerini çekiştirmek
  Saçlarını ören tiplerin, sabırlarının diğer insanlardan daha fazla olduğu kesin. Ayrıca bu tipler disiplini de elden bırakmıyorlar. Düzensizlikten uzak yaşama isteğini gösteriyor.


  alıntı