Saçların Yağlanması Nasıl Önlenir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 17 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Yağlı saçlara sahip olan kişileirn bu sorunu oldukça can sıkıcıdır.Eğer yağlı saçlara sahipseniz saçlarınız bu can sıkıcı durumdan kurtulmak için ve çok daha sağlıklı canlı parlak saçlara sahip olmak için yapmanız gereken şey uzmanalrın önerilerine kulak vermeniz olacaktır.Bunun içinde hazırlaıdığımız yazımızdan faydanalanabilirsiniz.Bir çok kişinin saçları yağlı ve sağlıksız görünür. Yağlı saçlara sahip olan kişileirn saçları yıkadıktan sadece bir kaç saat sonra saçlarınız söner ve tekrar yağlanır ve hiç yıkanmamış gibi bakımsız bir görüntüye sahip olur malesef.

    Saçların yağ ile beslenmeleri foliküllerde bulunan yağ bezleri ile sağlanmaktadır. Her saç teli bu yağ bezlerinden yağ alır. Yağ doğru miktarda salgılanıyorsa bu saclarınız için oldukça faydalıdır. Çünkü bu yağ sayesinde saclarınız kurumaya ve kırılmaya karşı korunur ve saçların yumuşak olmasını sağlamaktadır.Eğer saçlarınız fazla yağlanıyorsa o zaman bunun çeşitli sebepleri vardır. Genellikle hormon bozuklukları ve yanlış bakim ürünleri yağlı bir saça yol açabilir.

    Saçınızda oluşan aşırı yağlanmayı önlemek için düzenli olarak saçlarınızı yıkamanız gerekir. Bunu yaparken en önemli nokta doğru bakım ürününü kullanmanız olacaktır.Yağlı saç tipinize uygun saç kremler ve şampuanlar kullanmayı tercih etmelisiniz. Saçların günlük yıkamasında yumuşak ve yağ azaltıcı şampuanlar kullanmalısınız. İsinizi kolaylaştırmak için saçlarınızı kısa kestirmeniz siin için çok daha iyi olacaktır.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/yagli-saclardan-nasil-korunmali-52171.jpeg]yagli-saclardan-nasil-korunmali-52171[/IMGALT]