Saçların Hızlı Uzaması için saç kürleri

'Kişisel Bakım' forumunda Ezlem tarafından 14 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Saç Maskeleri

  10 gr. entele otunu - aktardan bulabilirsiniz, 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsunuz, su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 önce evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsunuz..Saçlar çok çabuk uzuyor..

  bu da diğer formul:
  Gerekli Malzemeler:
  1. 5-10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyor), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)

  Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele’yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene’i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım neler olacak.
  (mesela) 1 cm. uzuyorsa 5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır.
    2. gercekten faydalı bilgiler canım emeğine sağlık denemekte fayda var diye düşünüyorum
    3. faydalı bilgiler için tşkler
    4. Cevap: Saçların Hızlı Uzaması için saç kürleri

  Teşekkürler ezlem....
    5. Cevap: Saçların Hızlı Uzaması için saç kürleri

  heyy allahım yaaaa bu kadınların işlerine akıl sır ermezz... Ayda 4 kez kuaföre giderler.. Sonra saçlar çabuk uzasın diye olmadık şeyleri başlarına sürerler... Bitleneceksiniz haberiniz olsun hey allahım ne diyeyim size..
    6. Cevap: Saçların Hızlı Uzaması için saç kürleri

  TŞKLER canım emeğine sağlık