Saçlarımı Nasıl Düz Yapabilirim?

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 3 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Saçları Düzleştirme Teknikleri
  Kıvırcık Saç Düzleştirme
  Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri


  [​IMG]

  Defrize Yöntemi İle Saç Düzleştirme

  Kıvırcık saçların düzleştirme işlemine defrize diyoruz. Defrize ürünleri şuanda dünyada 2kategoriden oluşuyor bir tanesine klasik defrize diyoruz,diğeri ise yuko sistem denilen 4saat zarfında yapılan çok zor bir defrize işlemidir. Saçların düzleştirilme işlemi 4üründen oluşuyor
  1. Şampuan ve bakım
  2. Düzleştirme
  3. Sabitleştirme
  4. Koruyucu bakım, gibi değerlendiriliyor.​

  İlk aşamada ilaç ve şampuanlarla bakım sağlanıyor. ürün sürünmeden önce koruyucu katman oluşturulması için koruyucu losyonlar kullanılıyor. Daha sonra 7-20 dakika arasında bekleme süresi gerekiyor.

  Bu bekleme süresi içerisinde daha öncede permada gördüğümüz gibi yine kükürt köklüleri ayrılıp, yuvarlak olan kükürt kökleri düz şekle gelmesi için ilk işlemimiz düz bir şekilde krem düzleştirici sürülmesi oluyor. Bu şekilde 7 ile 20 dakika bekletilip düzleşme sağlanıyor Aslında düzleşme sağlanmıyor, saçımızdaki kükürt kökler ayrılmış oluyor ve daha sonra saçlarımız durulanarak fön çekilmeden gelişi güzel kurutuluyor böylelikle saç düzleşmiş oluyor. Son işlem olarak düzleştirici seramik maşalarla düzleştirilip, düz iken sabitleştirici losyon uygulanıp tekrar kükürt kökleri düz bir şekilde bağlanarak saçın bakımı uygulanmaktadır.


  Schwarzkopf Strait Therapy

  Kıvır kıvır, dalgalı ya da bir türlü şekle girmeyen saçlarından sıkılan ve dümdüz saçları olsun isteyen kadınlar için yepyeni bir ürün.

  Strait Therapy, en son çıkan düzleştirici ürünlerle termal terapiyi birleştirerek, saçı 6-8 ay boyunca düzleştiriyor. Koruma, Düzleştirme, Sabitleme ve Bakım olmak üzere 4 adımdan oluşan Strait Therapy sadece ürün eğitimi almış özel salonlarda uygulanıyor. İşlem sırasında kullanılan düzleştirme maşası saçın günümüzde kullanılan kimyasal yöntemlere oranla iki kat daha uzun süre parlaklığını ve düzlüğünü korumasına yardımcı oluyor. Saçlar, sistemdeki bakım ürünleriyle işlem boyunca korunuyor, herhangi bir zararın ortaya çıkması engelleniyor, vitamin kompleksi saçın yeniden yapılanmasını sağlıyor. Düzleştirme kreminin içindeki ipek proteini kompleksi ise saçların parlaklığının ve yumuşaklılığının artmasına, kolay taranmasına yardımcı oluyor.

  Fakat bu uygulamaların kimyasal maddelerle yapıldığını ve saçın yapısına zarar verebileceğini hatırlatmakta fayda var =)) Ayrıca Saça Düzleştirici Maşa ve Fön ile birlikte saç şekillendirici kremler de kullanılarak ta düzleştirme sağlanır fakat diğer yöntemler gibi kalıcı değildir. =))

  //alıntı//
    2. Cevap: Saçlarımı Nasıl Düz Yapabilirim?

  Ben bir yöntem söyliyeyim.Saçları ütü masasına koyun ve ütüyle üzerinden geçin :)))
    3. Cevap: Saçlarımı Nasıl Düz Yapabilirim?

  Evet nasıl unuttum ben o yöntemi :) Hatta bu şekilde kafa derisini yüzen çok insan var :f30:
    4. Cevap: Saçlarımı Nasıl Düz Yapabilirim?

  Ben memnunum yarı dalgalı saçlarımdan. ;) Ayrıca ütü yöntemini öğrenciliğimde fön yerine denemiştik arkadaşlarla :f196::)