Saçları Sürekli Taramak Doğru mudur?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 15 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


  1. Yaz Aylarında Saçlarınızı sürekli taramayın    Yaz aylarında saçlar çok daha çabuk yıpranıyor malesef.Bayanların yaz aylarında saç bakımına ayrı bir özen göstermeleri gerekiyor.Yaz aylarında çok yıpranan saçlarınızı sağlığınıa kavuşturmanız için sizlere vereceğimiz önerileri dikkate alın.

    Sağlıklı ve ışıldayan saçlara sahip olmanız için tavsiye edilen önerilerden bazıları;Yaz aylarında fazla güneşe maruz kalan saçlar çok çabuk yıpranır ve kururlar.Saçalrınızdaki kuruluğu azaltan bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir.Ayrıca ve saçı yıpratan bu etkilerden uzaklaşmak hasarı azaltmakta çok önemlidir.

    Saç derinizin tipine uygun ürünler kullanmaya özen göstermelisiniz.Saçınızı aşırı taramayın, sıkı toka ve bandajlar kullanmayın. Saç derinize uygun boyaları kullanın.Deniz ve havuz suyunun zararlarından korunmak için mutlaka saçınızı deniz veya havuza girdikten sonra saçlarınızı mutllaka yıkamlaısınız. UV ışınlarına gereğinden fazla maruz kalmamaya dikkat edin. Güneş ışınlarında bulunan UV ışınları saçın mat ve kaba görünmesine neden olur. Saçlarınızın elastik yapısını kaybederek daha kırılgan hale geldiğinden taramak ve şekil vermek zorlaşacaktır ve saçlarınız sık sık kırılacaktır.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sacbakimi-4481.jpg]sacbakimi-4481[/IMGALT]