Saçları kabartmanın püf noktaları

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 10 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Saçları kabartmanın püf noktaları  Saçlarınızın sönük durmasındna hoşlamıyorsunuz kabarık ve canlı görünmesini istiyorsunuz hiç dert etmeyin bunu yapabilirisniz saçlarınızı kabartmak için önemli birkaç püf noktası var bunları uyguladığınızda göreceksiniz saçlarınız kabarık ve daha güzel görünecektir.

  Saç kabartırken yapılmaması gerekenler

  Saçlarınızın ön üst kısmını asla kabartmayın, yoksa kuş yuvası gibi bir görüntüye neden olursunuz. Kabartırken kullandığınız tarağın hammaddesi çok önemli: Kesinlikle alüminyum ya da plastikten yapılmış olmasın. Saçınıza büyük hasar verir.Kabartmak istediğiniz saç tutamının çok kalın olmamasına özen gösterin, yoksa garip yükseklikte ve dengesiz kabartılı saçlara sahip olabilirsiniz.

  Saçlarınızı en doğru şekilde kabartmak için, ayırdığınız tutamların 7 santimetreden daha geniş olmamasına dikkat edin.Kabartacağınız saç tutamının ideal kalınlığıysa 3 cm olmalı..Saç tutamını yukarı doğru tutun, tarağı saç diplerinizin bir-iki cm üstünden başlayarak yukarıdan aşağı doğru itin. Yani tutamı ters yöne tarayın.

  5.

  5. 1. 2. 3. 4.