Saçları çabuk uzatmak için ne yapmalı?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 22 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Saçlarınız çok geçmi uzuyor bunun için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız tam yerine geldiğinizdne emin olabilirsiniz bayanlar.Saçlar daha çabuk nasıl uzar,saçların hızlı uzaması için ne yapılmalı konuyla ilgili merak ettikleriniz ve öğrenmeniz gerekenler sayfamızda yer alacak.

    [​IMG]

    Saçlarınız çokmu seyrek birde çabuk uzamıyormu bu durumda görünüm açısından bir takım problemlerle karşı karşıyasınız demektir. Saç uzamasının kalıtımsal bir takım etkenler neticesinde ortaya çıktığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmış olmasına rağmen bizlerinde bu konuyla ilgili yapabileceklerimiz var.

    Demir ve çinko eksikliği de saç uzamasını durdurduğu ve yavaşlattığı gibi aynı zamanda saç dökülmesine, anemi gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur.Yağlı yiyecekleri tüketin Hayvansal yağlar ve zeytin yağı gibi bitkisel yağlar ile beslenmek te saç köklerini canlandırmak için faydalıdır. AyrıcaProtein içeren besinlere örnek vermek gerekirse et, süt ürünleri yumurta, bal, baklagiller, kabuklu meyveler, soya ürünleri gibi yiyecekler saçların hızlı uzayabilmesi için gerekli olan protein kaynağı olan besinlerdir.