Saçlar Eski Rengine Dönermi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Masal tarafından 12 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. Beyazlayan Saçlar Eski Rengine Döner mi


  Beyaz Saçlar Eski Rengine Döner mi


  Bazen saçlar erken beyazlayabilir. Bunun nedeni genetik bir ilişkiden dolayı olduğu düşünülmektedir. Ancak genetik olarak saçlarda erken beyazlamanın lokal olabilme ihtimali vardir. Lokal demek bir bölgede saçlarda beyazlamak demektir.

  Bazı bitkiler yaradılış icabı farklı etkiler gösterebilir. Hem saçı besleyip hemde beyazlamasını zaman içinde engelleyebilir. Bu tür bitkiler doğru orasda ve kendisini destekleyecek bitkilerle karışımı yapıldığında zaman içerisinde beyaz saç foliküllerini eski doğal rengine döndürmekte etkilidirler. Önemli olan sabırla ve düzenli olarak istenildiği şekilde kullanılmasıdır.

  Bu nedenle beyaz saç için bitkisel çözüm ararken dikkat edilmesi gereken bitkinin bu konuda nasıl bir çalışma yaptığı ve saç köklerince ne kadar emildiğidir.

  Gri saç tedavisinde kullanılan bitkilerden biri E mbica officinalis yani hint bektaşi üzümüdür. Genellikle amla adıyla bilinir.Bu bitki çok güçlü bir antioksidandır.saçların erken beyazlamasını ve dökülmesini önler.saçlar henüz beyazlaşmaya başladığında kullanılırsa daha etkilidir.saç pigmentasyonunu arttırır.Amla yı şu şekilde kullanacaksınız:

  5-6 adet kuru meyveyi parçalayıp, hindistan cevizi yağının içine koyun hafifçe ısıtın. Daha sonra koyu renkli bir şişeye koyun.(4 bardak kadar hindistan cevizi yağına ,5-6 adet amla yeterli oluyor).Haftada 1 gün saç derisine bu yağ ile masaj yapın ve 1 saat bekletin. Daha sonra bitkisel şampuanla yıkayın.
   


Similar Threads: Saçlar Eski
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Kadınların saçlarını boyaması caiz mi? 21 Mayıs 2013
Bunları biliyormusunuz Saçların ışıl ışıl parlaması için 8 Ocak 2013
Bunları biliyormusunuz Saçların kabarmaması için 4 Ocak 2013
Bunları biliyormusunuz Saçlarınızın hemen uzaması için 25 Aralık 2012
Bunları biliyormusunuz Saçlarınızı yüzünüze göre ayırın 19 Aralık 2012