Saçınızın Rengini Açacak Doğal Formüller

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 7 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Saçınızın Rengini Açacak Doğal yollar





  Saçlarınızın rengindne sıkıldınız yada biraz açık renk olmasını istiyorsunuz.Saç renginizi açma işlemi kimyasal ürünler kullanmadan yapabilirsiniz.Kimyasal yöntemlemlerine başvurmadan saçlarınızı açabilecek doğal yöntemler elbetteki var.

  Hem saçlarınızı besliyor hemde diğer saç açıcıları gibi saçlarınızı kırmadan, yakmadan istediğiniz sonuca varabilirsiniz.

  karamel-sac-renkleri-421.jpeg

  İşte sizin için hazırladığımız Doğal saç rengi açma yöntemleri.

  Limon
  Limonun birçok faydasını biliyordunuz. Peki saç açmak için kullanıldığını biliyor muydunuz?
  Limon hem saçınızı besler hem de daha parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
  Saç açmak için ise yarım limonu 1 su bardağı içme suyu ile karıştırıp sprey şişesine dökün ve saçınıza püskürterek her yerine ulaşmasını sağlayın.
  Bu uygulamayıdışarı çıktığınız zaman güneşli bir yerde kurutursanız etkisini daha fazla göreceksiniz.

  Bal
  Bal doğal bir şifa kaynağıdır. Maske yapımında sürekli karşımıza çıkar. Saçlarımızı beslediği gibi saç rengini açma özelliğine de sahiptir. Saç açmak için; yarım çay bardağı bal, yarım çay bardağı saç kremini iyice karıştırın.
  Yeni yıkanmış saçlarınızı havlu ile güzelce kuruladıktan sonra nemli saça hazırladığınız bu ballı-kremli karışımı güzelce yedirin. Uygulamadan en iyi sonucu almak için en az 3 saat kafanızı hiç yıkamadan bekletin.
  En ideali ise gece yatmadan sürüp bone ile kapatıp sabaha kadar başınızda kalmasıdır.Sabah uyandığınızda ılık suyla yıkayın ve kurulayın.

  Papatya
  Bir çok hazır doğal saç açıcının içinde papatya suyu bulunmaktadır.
  Biz ise burada size kendiniz evde yapabileceğiniz doğal papatya suyu ile saç açmanın formülünü vereceğiz.Papatya ile saç açmak için; 1 avuç papatyayı kaynamış 1 su bardağı suya atın ve 20 dk. demlenmesini bekleyin. demlendikten sonra sprey kutusuna dökün ve saçlarınızın her yerine uygulayın. Yıkamanıza gerek yoktur.