Saçınıza Fön Çekerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Saçınıza Fön Çekerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  [​IMG]
  Kadınların kendini en özel ve en güzel hissettikleri anlardan bir tanesi yeni fön çekilmiş saçları ile dışarıya çıkmaya hazırlandıkları o ilk andır. Kendinizi güzel, farklı ve enerjik hissedersiniz ve gün boyunca yüzünüzdeki o eşsiz gülümseme hiç kaybolmaz.

  Saçlar bir kadının en çok dikkat çeken ve en çok bakım isteyen parçasıdır. Çünkü saçlarınız ne kadar bakımlı ve güzel olursa kendinizi o kadar iyi hissedersiniz. Peki güzel saçlarınızı daha da güzelleştirmek için Saçınıza Fön Çekerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Saçlarınızı duşta kremlemek yerine duş sonrası durulama gerektirmeyen yumuşatıcılar kullanmaya dikkat edin. Bu saç yumuşatıcılarını saç diplerine değil saç uçlarına uygulayın.

  Saç temizliğinde birden fazla ürün kullanmak yerine tek bir bakım ürünü kullanmanız saçlarınızın sağlığı için önemlidir. Fazla ürün kullanımı saçların yağlanmasına neden olabilmektedir.

  Fön çekerken doğru fırçayı seçmeye önem verin. Her fırça fön fırçası değildir. Saç tipinize uygun fırçayı seçmek için bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Mesela kuaförünüzden.

  Fön çekmeye başladığınızda saçınızı eşit parçalara ayırın tüm saça fön çekmek hem zahmetlidir hemde istenmeyen kabarık saçlara neden olabilir.

  Saçlarınızı küçük küçük tutamlara ayırarak fön çekme işlemine başlayın. Böylece daha kolay fön çekebileceksiniz.

  Fön çekmeye doğru yerden başlamanız da oldukça önemlidir. En alttan fön çekmeye başlayın böylece saçlarınızın daha kolay düzleştiğini farkedeceksiniz.
   


Similar Threads: Saçınıza Fön
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası Saçınıza Bunları Yapmayın! 30 Aralık 2012
Kadınların Dünyası Brezilya Fönünün Zararları Nelerdir? 18 Mayıs 2016
Kadınların Dünyası Cildinize en uygun fondöten nasıl seçilir? 16 Mayıs 2016
Kadınların Dünyası Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır 22 Ocak 2013
Kadınların Dünyası Cep Telefonu Kemik Erimesini Artırıyor 17 Kasım 2012