Saça Fön Nasıl Çekilir

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 14 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Saçlarınıza Nasıl Fön Çekebilirsiniz  Saçlarınıza kendiniz evinizde nasıl fön çekebilirsiniz hemen öğrenmeye ne dersiniz..

  Geniş dişli bir tarak, el aynası, şekillendiriciler, fön makinesi ve yuvarlak bir fırçayla bir miktar tokaya alarak doğru araçları seçebilirsiniz.Havlu yardımıyla saçlarınızdaki fazla nemi yavaşça alınız. Sert bir şekilde kurulamak; saçınızın dolaşmasına ve elektriklenmesine neden olur.

  Cansız saçların yapışmasını önlemek için; saç köklerine hacim verici sprey uygulayabilirsiniz. Saçlarınız eğer dalgalıysa, elektriklenmeyi giderici serum veya başka bir nem önleyiciyi köklerden uca doğru uygulayın ve daha sonra şekillendiriciyi uygulayın.

  Fön kullanırken tek tek saç telleriyle uğraşmak yerine direk köklere tutunuz. Saçlar yapışmaya eğilimliyse başınızı öne doğru eğip öyle kurutarak hacim verebilirsiniz.

  Saçlarınızı tutamlara ayırın yani; bir kulağınızdan diğerine ve üst kısmı da ortadan ikiye ayırıp altta kalan kısmı ise üçe ayırıp tokayla tutturun.Ayırdığınız saçı yuvarlak fırçaya sarıp fön makinenizin başlığını, sıcak havanın saç tellerinizin yüzeyine değmesine izin verecek bir açıda tutmaya özen gösterin.

  Son olarak aynada saçlarınızda nemli kalmış, şekil almamış bir kısım kalıp kalmadığına bakın.

  [​IMG]
   


Similar Threads: Saça Fön
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Brezilya Fönü Nasıl Çekilir Kısaca 2 Ekim 2012
Kişisel Bakım Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir? 22 Kasım 2013
Kişisel Bakım kısa saçları uzatma yöntemleri kısaca 29 Ekim 2013
Kişisel Bakım Deniz Suyu Saça Zarar Verir mi? 1 Ekim 2013
Kişisel Bakım Sarımsağın Saça Faydaları 16 Ağustos 2013