Saç Uzatmak İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 29 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


 1. Günlük yaşantımızda olumsuz faktörler saçlarımızın çabuk uzamasını engelleyebilir bu gibi sıkıntılar saçları büyük ölçüde etkiler.Özellikle sigara kullanımı saçların sağlıksız olmasınd ave uzamasının yavaşlamasında ilk akla gelen faktörlerden biridir.

  Saçlarımızın sağlıklı ve çabuk uzamasını istiyorsak gerekli olan vitaminleri vücudumuza yeterli miktarda lamamız gerekir.Bazı besinler vardırki saçlarımızın doğal ve hızlı uzamasını sağlayacak yararları vardır.Saçlarınızın sağlıklı uzamasını istiyorsanız saç uzamasını engelleyen faktörlerden uzak durmalısınız mümkün olduğu kadar bu faktörlerden kaçınmalısınız.

  Saçların sağlıklı ve çabuk uzaması için nelere dikkat etmek gerekir hang besinleri tüketmek gerekir:

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/saclarin-hizli-uzamasi-icinbitkiler-39984.jpg]saclarin-hizli-uzamasi-icinbitkiler-39984[/IMGALT]

  Saçların hızlı uzaması, parlaklığın artması, saç dökülmesinin önlenmesi, saçların yumuşaması için gereken besinler şöyledir:Özellikle kuruyemişler badem, çekirdek gibi kabuklu besinler ve böğürtlen saçların uzamasını hızlandırır. Bu besinleri günlük hayatımızda atıştırmalık olarak tüketmeliyiz. Saçlarımızın uzamasına yardımcı diğer besinler ise; koyu yeşil yapraklı sebzeler, somon balığı, tahıllar ve yumurtadır.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/saclarin-hizli-uzamasi-icinbitkiler-76639.jpg]saclarin-hizli-uzamasi-icinbitkiler-76639[/IMGALT]

  Çinko bakımından zengin sebzeler ve omega 3 bakımından zengin balık türleri ayrıca B vitamini içeren tahıllar saçın uzamasına yardımcıdır. Ayrıca saçlarımızın hızlı uzamasını sağlamak için yeteri kadar protein almamız da çok önemlidir. Bu yüzden kırmızı et yememiz gerekmektedir. Eğer et yiyemiyorsak protein bakımından zengin olan mercimek, nohut ve fasulye gibi besinler tüketmeye özen göstermeliyiz.