Saç Uzatma Teknikleri

'Kişisel Bakım' forumunda Wish tarafından 12 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Saç uzatan Bitkiler
  Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
  Kızlı Saç Uzatma Formülleri


  [​IMG]

  Bütün kadınlar saçlarım daha çabuk uzasın ister. Şimdi size sunacağımız öneriler sayesin de saçlarınız hem olduğundan daha çabuk uzayacak, hem de sağılıklı uzayacak. Saçınızın çabuk uzaması için;

  Bir adet turpu rendeledikten sonra suda yarım saat kadar pişirip süzünüz. Elde ettiğiniz turp suyuna yumurta sarısı ekleyerek iyice çırpın. Bulamaç haline geldikten sonra saçlarınızı ovarak yıkayın.

  Koyu renk saçlı kişilerin uygulayabileceği bir diğer bakım yöntemi ise aşağıda anlatılan bu karışımdır. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin.

  Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su ilave edin, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayın ve durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

  bir başka yöntem ise

  1 tutam sinemakiyi, bir çay bardağı suda kaynatıyorsunuz.Süzdükten sonra ılınınca içine 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 bemiks ampül koyup karıştırın.Sadece saç diplerinize uygulayıp biraz masaj yapın ve yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.Haftada bir uygulanacak...

  Düzenli olarak yapılırsa hemen faydasını göreceksiniz.Özellikle 1 aydan sonra saçlarınız daha hızlı uzamaya başlıyacak.