Saç rengini açıcı doğal yöntemler

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 27 Ocak 2015 tarihinde açılan konu


 1. Doğal yollarla saç rengini açmak ve Saçlarınızın rengini değiştirmek istiyorsanız ama bunu kimyasal boyaları kullanmadan gerçekleştirmek istiyorsanız evde saç boyası yapabilirsiniz. Bitkisel saç açıcı boyalar ile saçınızın rengini açabilir; evde saç açmak için doğal boya yapımı yöntemlerini kullanabilirsiniz.

  Saç Açıcı Doğal ve Bitkisel Boya Tarifleri
  • 1 Cezve suyun içine yarım fincan kadar Alman Papatyası koyulup 30 dakika kısık ateş ile kaynatılır. Ardından üzeri kapatılarak soğuması beklenir. Bu karışımı haftada 2 defa saçınızı yıkarken kullanmalısınız.

  • Demlenmiş olan 2 fincan papatya çayına yarim fincan safa çiçeği çayını ekleyin. Arından yarım fincan da limon ekleyerek saçınıza sürün. Bu şekilde 25 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.

  • Zerdeçal kökü de doğal saç açıcısı görevi gören bitkilerdendir. Rendelediğiniz zerdeçal kökünü 1 cezve suyun içinde 1 2 dakika kadar kaynatın. Demlenmesi için kaynattığınız karışımı soğuyana kadar kapalı tutun. Ardından soğuyan karışımı eldiven takarak saçlarına uygulayabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken kısım ne kadar zerdeçal koyarsanız o kadar açık tonda bir sarı renk elde edersiniz. Uygulamadan sonra karışım saçınızda kuruyana dek bekleyin ve ardından saçınızı yıkayın.

  • 3 fincan limon suyuna 1 fincan sodayı ekleyin. İstediğiniz açıklığa göre içerisine; altın yansımaları için 1 fincan papatya çayı; soluk bir sarı tonu için ise 2 çorba kaşığı üzüm suyu ekleyin. Bu karışımı temiz ve nemli saça uygulamalısınız. Uygulama öncesi karışımın içine 2 çorba kaşığı karbonat eklerseniz daha etkili bir sonuç alabilirsiniz.

  • Bir sprey şişesinin altında 1 parmak olacak kadar taze sıkılmış limon suyuyla ve şişenin geri kalanını da suyla doldurun ve çalkalayın.Bu karışımı saç dipleriniz ıslanmayacak kadar saçlarınıza uygulayın.Yarım saat kadar güneş ışığında durun ama mutlaka limonlu suyu 2 saat kadar saçınızda tutun.

  • Balı nemli saçınıza doğrudan uygulayabilir ve saçlarınızın iki saat bu şekilde kalmasını sağlayabilir ya da bir saç spreyi şişesinde bal, limon ve suyu karıştırıp, bir saat boyunca güneşte durabilirsiniz. Balı nemli saçınıza doğrudan uygulayabilir ve saçlarınızın iki saat bu şekilde kalmasını sağlayabilir ya da bir saç spreyi şişesinde bal, limon ve suyu karıştırıp, bir saat boyunca güneşte durabilirsiniz.