Saç nasıl yıkanır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 10 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Saç nasıl yıkanır önemli püf noktaları
  Saç bakımı bayanlar için oldukça önemlidir.Bilhassa çalışan bayanlar için bu çok daha önem taşımaktadır.Ayrıca saçların bakımlı görünmesi temiz görünmesi ışıl ışıl görünmesi tüm kadınlar için çok önemlidir.

  sacnasil-yikanir-.

  Saçlarınızı mutlaka 2 günde bir ve 2 şampuanlama yaparak yıkamalısınız. Eğer 3-4 gün yıkayamadıysanız 2'den fazla şampuanlama yapmanız saçı temizlemek yerine aksine zarar verir. Saçınızın alışkın olduğu şampuanlama sayısı neyse onu koruyun. Eğer 2den fazla şampuanlama yapıyorsanız sayıyı 2'ye düşürmeyi deneyin.Ayrıca saçınızı önce ılık su ile ıslatın. Kuru saça veya sıcak su ile iyice ıslatılmış saça şampuan sürmeyin.

  -Şampuanı miktar olarak fazla sürmenin saçınıza faydası değil zararı olur. Yeteri miktarda alın, çok kullanmayın.Saçınızı köpürtürken tırnaklarınızı değil parmak uçlarınızı kullanın. Mümkün mertebe saç derisine masaj yaparak ve saçları okşar gibi köpürtün. Böylece saç derinizin gereksiz yere tahriş olmasını ve saçınızın yağlanmasını önlemiş olursunuz.Saçınızı tamamen durulamadan ikinci şampuanlamaya geçmeyin.Son durulamada saçınızda kalıntı bırakmadığınıza emin olun. Şampuan kalıntıları saçınıza zarar verebilir.

  -Eğer saç kremi kullanıyorsanız saçınız tamamen suyunu akıttıktan sonra kremi uygulayın. Saç diplerine değdirmemeye özen gösterin. İki elinizin içinde nazikle ovalayarak kremi saç uçlarınıza uygulayın ve yine nazikçe durulayın.Mümkün olduğunca saçınızı tamamen ıslakken veya tamamen kuruyken taramayın.Bu ayrıntılara dikkat ederek saçlarınızı yıkadığınızda daha sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.