Saç Kuruluğu Nasıl Geçer?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 6 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Saç kuruluğunu önlemek için sizlere basit birkaç öneri sunmak istiyorum kuru saçlara sahipseniz aşağıdaki adımalrı uyguluyarak saçlarınızın kuruluğundan kutulabilirsiniz.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/sac-kurulugu-17651.jpg]sac-kurulugu-17651[/IMGALT]

    Saçlarınızın uçları düzenli olarak almaya özen gösterin.Saçlarınızı şekillendirmek için çok fırçalama, saç düzleştirici veya kurutma makinesini çok kullanma uzun dönemde saçlarınızı daha da kurutacağı için bu gibi aletleri çok fazla kullanmamaya özen gösterin.Saçlarınızı her gün şampuanlamayın çünkü şampuan saç derisini kurutur ve saç derisinden gelen yağın saçlara geçmesini engelleyerek kırılgan yapar.

    Saç derisinde üretilen bu doğal yağ saç tellerinin yumuşak olması açısından önemlidir. Eğer saç deriniz aşırı yağlı değilse saçlarınızı her gün şampuanlamak için bir sebebiniz yok.Saçlarınızı yıkarken saç kremi kullandıktan sonra soğuk su ile durulayın. Soğuk su kremin saç tellerine tutunmasına yardımcı olur ve saçları güneş, soğuk, hava kirliliği gibi çevresel faktörlere karşı korur.

    Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmayın. Havluyla fazla suyu alarak doğal kurumaya bırakırsanız saçlarınızın kuruluğunu azaltmış olursunuz.