SaÇ dÖkÜlmesİne karŞİ ÜrÜn serİsİ artik tÜrkİye de

'Kişisel Bakım' forumunda selda_ tarafından 16 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. :f118:

  Saç Dökülmesine Karşı Çok Etkili Formül İtalyadan Gelen KERAMINE H Serum ve Şampuan Seti


  Saçlarımız neden önemlidir?

  Saç insanoğlunda canlı bedenin en önemli aksesuarlarındandır. İnsanın özgüveni yakalamasında ve düzgün psikolojiye sahip olmasında saçımız temel etkenlerden birisidir. Bu nedenlerle saçımızı öncelikle sevmemiz sonra onu çok iyi korumamız daha sonrada güçlendirmemiz ve gürleştirmemiz gerekir.

  Saçlarımız neden dökülür?

  Bilindiği gibi sıradan saç dökülmesi genellikle erkeklerde görülmektedir. Erkeklik hormonunun adı "testosteron" dur. İşte bu hormon saç dökülmesi ile çok yakından ilgilidir. Saçın deri altında bulunan bağlı olduğu köklere "folikül" denir ki tıpkı soğan yumrusu gibidir. Testosteron hormonu, saç foliküllerindeki yağ bezlerinde bulunur. "Tip II 5-alfa redüktoz enziminin yardımıyla DHT'ye (dehidrotestosteron) dönüşür. Bilim adamları artık, kan dolaşımında bulunan testosteron miktarının değil, kafa derisindeki foliküllere bağlanan DHT (dehidrotestosteron) seviyesinin saç kaybına neden olduğunu tespit etmişlerdir. DHT (dehidrotestosteron) saç köklerini küçültür ve bu da sağlıklı saçın yaşamasını imkansız hale getirir.
  Doğal olarak kadınlarda, erkeklere göre daha az neredeyse yok denecek miktarda testosteron bulunmaktadır. Fakat kullandığı ilaçlardan, hormon üreten bir büyümeden yada başka bir problemden dolayı bir kadının vücudunda bu hormondan (testosteron) normalden fazla miktarda bulunuyorsa, bu kişide erkek tipi kellik olması doğaldır.

  Kadın ve erkekte olan saç dökülmelerinin ortak bir tarafı vardır.Her iki cinste de eğer saç dökülmesi varsa mutlaka altında yatan tıbbi bir neden vardır. Bayanlarda hormonal değişiklikler saç dökülmesinin en sık görülen nedenlerindendir. Çoğu kadın hamilelikten veya doğum kontrol haplarını kullanmayı bıraktıktan sonra saçlarının dökülebileceğinin farkında değildir.

  Bayanlarda, kafa derisinde oluşan yaralara bağlı dökülmelerde görülmektedir. Ayrıca bayanlarda, fiziksel stres, duygusal stres, cerrahi müdahaleler, şiddetli hastalıklar, anemi, ani kilo kaybı, zihinsel hastalıklarında saç dökülmelerine sebep olduğu bir gerçektir. Bilinçsiz ilaç tüketimi, özellikle yüksek doz A vitamini, kan basıncını düzenleyen ilaçlar ve diyete bağlı olarakta, bayanlarda saç dökülmesi çok rastlanan durumdur. Menepoz ve adet dönemleri gibi nedenler saç dökülmelerine yol açabilmektedir.

  Kadınlarda kısmen androjen hormonunun formu olan testosteron hormonu ve bu hormon tıpkı erkeklerde olduğu gibi 5-alfa-redüktoz enziminin kimyasal bir reaksiyonla dehidrotestosteron (DHT) dönüşmesiylede bayanların saç köklerinde tahribatlar meydana getirmeye, saç tellerinde incelmeye ve en sonunda da saç köklerini yok ederek kelliğe neden olur.

  Bilinen odur ki,kellik daha fazla kelliğe yol açmaktadır. Kelleşen bölgelerde bulunan saç foliküllerindeki yağ bezleri büyür. Testosteron folikülleri (saç kökleri) öldüren DHT' ye (dehidrotestosteron) dönüştüren enzimler bu yağ bezlerinde olduğundan, kelleşen bölgelerdeki bu büyümüş yağ bezlerinde, folikülleri (saç kökleri) daha da güçsüz hale getirmeye hazır bol miktarda enzim sürekli olarak bulunur. Yağ bezlerinin hareketi, dolaşımdaki hormon miktarının (testosteron) artmasıyla da hız kazanır.
  Hormonlar sabit değildir.Bazı erkeklerdeki testosteron seviyesi 30 yaşından sonraki her on yılda %10 düşer.Testosteron seviyeleri sonbaharda zirveye ulaşır ve ilkbaharda en düşük seviyesine iner. İlkbahardaki düşük seviyede, saçlar en hızlı uzamayı kaydeder. Sonbahara doğru testosteron seviyesi arttıkça, saç kaybı da artar. Sonbaharda ilkbahardakinin iki katı kadar saç kaybı olur. Hem erkekler hem kadınlar aynı mevsimsel saç uzama döngüsüne sahiptirler.

  Keramine h serisinde neler var?
  Avrupa'nın saç bakım ürünleri devi olan Societa Cosmetici'nin saç dökülmesine karşı fitoterapik devrim niteliğinde olan ürünü Keramine H serum ve şampuan Türkiye'de saçını sevenlerin yeni tercihi oldu. Avrupa Birliği Sağlık Bakanlığı onaylı Keramine H serum ve şampuan etkinliği ve güvenirliliği klinik testlerce de kanıtlanmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Keramine H serum ve şampuan İtalya Torinoda geliştirilmiş olup, uluslararası satış merkezleri İngiltere, Almanya ,Fransa gibi ülkelerdir. Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'nın izni ile ithal edilmiştir. Hem saç dökülmesini durdurucu serum formu hem de saç dökülmesini önleyici sampuan formu. Her iki formu birlikte kullanılmaktadır. Sampuanla saç yıkanıp, serumu uygulamak için hale gelmektedir.

  Herkes Kullanabilir mi:
  Keramine H serum ve şampuan saçları dökülenler ve saçlarını güçlendirmek isteyenler tarafından güvenle kullanılabilir. Dermatolog doktorlar tarafından da tavsiye edilen Keramine H saç dökülmesine karşı ürün serisini saçını seven, saçına önem veren herkes kullanabilir.
  Sac dökülmesini önlemekten başka ne gibi etkileri var?
  Yapılan klinik testlerde, Keramine H saç dökülmesine karşı ürün serisinin; saçtaki yağlanmayı dengelemesi, kepek oluşumunu önlemesi, saçlara hacim kazandırması, saçın doğal parlaklığını ve kolay taranmasını sağlayan saç yumuşaklığını arttırması gibi etkileri de gözlemlenmiştir.

  Keramine H saç dökülmesine karşı ürün serisi şuan piyasa mı?

  Keramine H saç dökülmesine karşı ürün serisi şuan Türkiyede tüm eczanelerde satışa sunulmuştur. Serum 69 YTL Şampuan 26 YTLden satılmaktadır.

  Sac dökülmesine karsı bugüne kadar birçok seri çıktı ama çoğu bir ise yaramadı. Keramine Hın onlardan farkı nedir?

  Keramine H Avrupanın saç bakım ürünleri devi Societa Cosmetici tarafından uzun yıllar süren klinik araştırmalar sonucu geliştirilmiş olup yıllardır Avrupa ülkelerinde milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Benzersiz içeriğe sahip olan Keramine H Serum ve Şampuanın etkinliği yapılan klinik çalışmalar ile de kanıtlanmıştır.

  Ne kadar kullanılırsa en iyi sonuç alınır?

  Güçlü bir etki için :
  Saçlar Keramine H özel şampuanı ile yıkanıp, havluyla kurulandıktan sonra temiz saça ve kafa derisine 1. Ay haftada 3 kez 1 serum uygulanmadır. Bunu devam eden 6 hafta boyunca haftada 2 kez 1 serum daha sonra 1 ay boyunca haftada 1 serum kullanılmalıdır.

  İçindeki bileşenlerin önemi nelerdir? Hangi bilesen hangi
  sonucu veriyor?

  Keramine H saç dökülmesini önleyici serum Kapilarine içermektedir. Bu etkin buluş dört bitkinin sinerjik etkisiyle sunulmaktadır : African Kigelia, Clary, Cinnamon, Ginkgo Biloba.

  Kapilarine, saç dökülmesine asıl neden olan 5-alfa redüktöz enzimini durdurarak, saçın doğal büyüme ve gelişme ortamını düzenleyerek, yağ salgılarını dengeleyerek ve kafa derisindeki kılcal damarlarda kan dolaşımı sirkülasyonunu uyararak güçlü etkisini göstermektedir. Böylece saçın; fizyolojik olarak canlanma, büyüme ve güçlenme, aynı zamanda yumuşak ve ışıltılı bir forma girmesine yardımcı olmaktadır.

  Bu aktif bileşenlerin etkilerini kuvvetlendirmek üzere ayrıca Nettle ve Red Pepper bitki özleri kullanılmaktadır. Nettle ekstresi saçdaki mineral kaybını giderici ve arındırıcı, Red Pepper extresi ise güçlendirici ve kafa derisinde ki kılcal damarlarda kan dolaşımını uyarıcı etkilere sahiptir.

  Keramine H müşteri hizmetleri

  Keramine H 'in güçlü etkisi saçlarını seven insanlarımız tarafından konuşulmaktadır. Kısa sürede ürün tanınırlık ve olumlu sonuçlar elde edilmesi bakamından büyük beğeni kazanıp aranılan ürün haline gelmiştir. Ayrıca Tıp Fakültelerinde Dermatologlardan tarafından da tavsiye edilmektedir. Ürün hakkında geniş bilgi almak için SaçımıSeviyorum Internet sitesi ziyaret edilebilir veya 0216 623 10 20 numaralı müşteri hizmetleri aranabilir.