Saç Dökülmesi İçin Kullanılan Şifalı Bitkiler

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 7 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Dökülen saçlara bitkisel çözümler nelerdir bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sacdokulmesi-87134.jpg]sacdokulmesi-87134[/IMGALT]

    Kepekli saçların tedavisinde saçları kepekten arındırmak için Kalendula, papatya karışımı kullanabilirsiniz.Bu karışım saçları güçlendirmeye ve kepelerden arınmasına yarar.Kalendula 2 yemek kaşığı,Papatya 2 yemek kaşığı,Lavanta Çiçeği 1 yemek kaşığı,Kekik Otu yarım yemek kaşığı hazırladığınız bu bitkilerin üzerine 1.5 litre kaynar su ekleyin, üzerini kapatın bu şekilde 20 dakika demlendirin. Saçlarınızı bu karışımla güzelce yıkayın.

    Ayrıca bir başka karışım için gerekli olan malzemeler Şerbetçiotu kozalağı, devetabanı karışımı Kepekleri temizler, kan dolaşımını hızlandırır bu karışım saç dökülmesini durdurmaya yarar. Devetabanı yaprakları 2 kaşık,Meşe kabuğu - 2 kaşık,Şerbetçi otu kozalağı 2 kaşık,Nane 1 kaşık bu bitkilerin üstüne 2 litre kaynar su ilave edin üzerini kapatıp 2 saat demlendirin. Saçlarınızı bu karışımla yıkayın ve kurutmadan kendi halinde kurumasını bekleyin.

    Son olarak saçlarınızın sağlığı için Isırgan otu kökü ve Latin çiçeği meyveleri karışımı hazırlayabilirsiniz Saç diplerinde kan dolaşımını hızlandırır ve kepek oluşumunu önlemeye yarar.ısırgan kökü ve latin çiçeği meyvelerini karıştırın, 0.5 litre alkol ekleyin, 1 ay bekletin. 5 günde bir şişeyi çalkalayarak karıştırın. Haftada 2 defa bu karışımı saçlarınıza sürün.