saç boyası

'Kadınca' forumunda ayşin tarafından 7 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Soru: Saçı boyarken saç temiz mi yoksa kirli mi olmalıdır?
  Cevap: Temiz yada kirli hiç fark etmez. Ancak boya sürmeden önce saçlarınızda jöle, sprey, biryantin, köpük gibi saç şekillendiricileri varsa bunları temizleyiniz. Temizlemeseniz eğer boyanın kalıcılığı kısa süreli olur.

  Soru: Boya saç döker mi?
  Cevap: Boya hiç bir zaman saç dökmez. Saçlarınızı genelde, Mevsim değişiklikleri, fizyolojik rahatsızlıklar, düzensiz beslenme gibi koşullar döker.

  Soru: Cildimize bulaşan saç boyaları nasıl temizlenir?
  Cevap: Sacınızı boyamadan önce saç diplerinize nemlendirici krem uygulayınız. Nemlendirici sürmezseniz eğer, sabunlu bir bez veya pamuklu yardımıyla boya rahatca temizlenir.

  Soru: Kaş ve kirpiklerimiz boyanır mı?
  Cevap: Hiç bir şekilde boyamanızı tavsiye etmem.Eğer kaşlarınızı boyamak istiyorsanız, özel olarak hazırlanmış kaş- kirpik boyalarını kullanın.

  Soru: Boya ne kadar bir zamanda uygulanmalıdır ?
  Cevap: 4 ila 5 hafta ara ile saç diplerini boyamak ve saç uçlarına rötuş yapmak gerekir.

  Soru: Saçında kına olanlar boya yapabilirler mi?
  Cevap: Kınayı saçtan temizlemek mümkün değildir. Bu nedenle saçlarınızda kına varsa eğer saç boyası kullanmamanızı tavsiye ederiz.

  Soru: Saç renginin daha belirgin olabilmesi için saç boyasından fazla oksidasyon krem kullanırsam ne olur?
  Cevap: Boya kutusunun içindeki reçetede yazılan miktar ve oranlar en sağlıklı sonucu almak için idealdir. Bu nedenle farklı bir karışım tavsiye edilmez.

  Soru: Renk seçerken nelere dikkat etmeli?,
  Cevap: Saçı renklendirmeden önce istenen sonuca ulaşmak için elde edilmek istenen rengin çok iyi saptanması gerekir. Renk saptaması yaparken daha önce boyanmamış saçlar için; saçlarda beyaz yoksa veya azsa, doğal renginden bir ton açık renk seçilmelidir. Daha önce boyanmış saçlar aynı renge veya koyu renge boyanabilir. Ancak boyalı saçları olduğundan daha açık renge boyamadan önce dekolore (saçın rengini açma) işleminin uygulanması gerekir. Bu şekilde arzulanan saç elde edilmiş olunur
   
 2. Cevap: saç boyası

  Bilgiler çok güzel Ayşin teşekkürler :f40: