Saç boyası rengi seçerken nelere dikkat etmeli?

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 30 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Saç boyası rengi seçerken nelere dikkat etmeliyiz  Biz kadınların belirli aralıklarla makyajımızda, giyim tarzımızda, saç kesimimizde ama en çok da saç rengimizde değişiklikler yapmak isteriz. Mevsim değişimleriyle nükseden bir durumdur bu, ya da hayatımızdaki önemli bir olay, biten bir ilişkiyi geçmişe gömme isteğiyle birden alevlenir.Kendimize gelmek, yenilenmek, güçlüyüm, ayaktayım! diye haykırmak isteriz.

  Nedense saçlarımızın renginin değişmesiyle herşeyin düzene gireceğine inanırız. Aslında biraz da öyledir. Daha kendinden emin ve sağlam adımlar atar, kendimizi daha özel hissederiz ufacık bir değişiklikle. Tabii doğru rengi seçtiğimiz ve memnun kaldığımız taktirde.

  Saç Boyası Rengi Seçerken nelere Dikkat etmeli, Biz bayanlar hayatımızda değişiklik olsun ve ya can sıkıntısından hemen kendimizi kuaförde buluruz ve saç kesimimizde ama en çok da saç rengimizde değişiklikler yapmak isteriz. Saç rengini değiştirmeden önce Boya uzmanları, cilt tonunuzu baz almanız gerektiğini belirtiyor. İşte Boya uzmanlarından ten renginize göre saç renkleri

  Koyu tonlar
  İdeal koyu saç renk tonuzu öğrenmek için çocukluk fotoğraflarınıza bakın. Çocukken sahip olduğunuz doğal saç renginiz size yüzde 90 en çok yakışan renk olacaktır. Ergenlik çağıyla birlikte çoğu kadının saç rengi daha da koyulaşır ve parlaklığını kaybeder. Çok koyu saç rengi sizi daha sert ve yaşlı gösterebilir. Halle Berry, Sandra Bullock, Eva Mendesi örnek alabilirsiniz.

  Altın dokunuş
  Saç renginiz kesinlikle cilt tonunuzla aynı olmamalı. Aksi taktirde sürekli hastaymış gibi soluk bir görünüme sahip olabilirsiniz. Örneğin platin sarısı son zamanlarda çok gözde ancak çok açık tenliyseniz, bu saç rengiyle Albinolara benzemeniz mümkün. Bu yüzden sarı rengini şeftali tonlarında gölgeler ile renklendirebilirsiniz. Jennifer Aniston, Uma Thurman, Drew Barrymore, Blake Livelyi örnek alabilirsiniz.

  Kırmızı parlaklık
  Kahverengi bazlı, bakır renkli gölgeler sarı saçlarda oldukça etkileyici bir görünüm yaratıyor. Ancak OConner gölgelendirme de çok fazla sıcak tonlar kullanmamaktan yana Altın bazlı bakır rengi sizin olduğunuzdan daha soluk benizli görünmenize neden olabilir. Bu yüzden ünlü kuaför soğuk renk skalasından bir kırmızı tonu seçerek, yanakalrınıza doğal bir pembelik kazandırabileceğinizi dile getiriyor. Tabii saçınızın da parlaklığını koruyarak
   
 2. Cevap: Saç boyası rengi seçerken nelere dikkat etmeli?

  Herşeyden önce ten rengine uyumlu boya seçmek önemli yoksa sokakta dolaşan ve kendi siyah saçı sarı kadınlardan olursunuz mazallah:)