Sabahları Mide Bulantısı Neden Olur?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Sabahları Mide Bulantısı Neden Olur?

  [​IMG]
  Yaşantımıız olsumsuz yönde etkileyen mide bulantısının özellikle sabahları olmasının nedenleri nelerdir.Sabahları olan mide bulantıları bir hastalık belirtisi olabilirmi.Mide bulantıların bir çoğu, çoğu zaman sabahın ilk ışıkları ile ortaya çıkar ve bunun birçok sebebi olabilir. Mide bulantısı şikayeti ile doktora başvuran hastalar, bulantılarının yeni uyandıkları zaman daha şiddetli olduğunu söylerler.

  Mide bulantısı bazı zamanlarda kişiyi uykusundan uyandırarak düzensiz uyku bozukluklarına da neden olabilir.

  Ayrıca mide bulantısının bir hastalık değil, oluşan herhangi bir hastalığın belirtisi olduğunu unutmamak gerekmektedir.Kullanılan ilaçlar bazenmide bulantısına nedne olabilir bazende tüketilen besinler nedeniyle kaynaklanan mide bulantıları görülebilir.

  Sabahları mide bulantısı nedenleri arasında sindirim sindirimi iltihaplanması, besin zehirlenmeleri, aşırı alkol ve sigara tüketimi, ülser, migren, gastrit ve duygusal çöküntü yer almaktadır.Ayrıca sabahları görülen mide bulantısı nedenleri kalp krizi gibi ciddi hastalıkların ortaya çıkacağının belirtisi de olabilmektedir bu nednele devamlı hissedilen mide bulantılarının mutlaka bir hekime danışılarak tedavisi yapılmalıdır.Mide bulantılarının nednelerinin araştırılıp bulunması gerekmektedir.