Sabahları Burun Kanaması

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 1 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Sabahları Burun Kanaması Sebebi
  Sabahları Burun Kanaması Nedenleri Hakkında Bilgi

  Burun kanamaları yaş ve cinsiyet ayırımı yapmaksızın tüm insanlarda görülebilmektedir. Burun kanamaları genellikle olduğundan daha tehlikeli gibi görünür, nadir durumlarda da hayati tehlike yaratabilir.

  Burun kanamalarının nedenleri hipertansiyon tansiyon yüksekliği, kanama bozuklukları ve burun enfeksiyonlarıdır.
  Hipertansiyonda damarlardaki basınç artınca kılcal damarlar çatlar kanama olur.Kanama bozukluklarında da damardaki hasar kanamanın nedenidir.Nezle , grip gibi burun enfeksiyonlarındada damar yüzeyindeki hasar kanamaya neden olabilir.
  Burun kanamanızın tekrarlaması halinde bir kulak burun boğaz doktoruna başvurmanız, tansiyon ölçümü yapmanız uygun olacaktır

  Kanın pıhtılaşmasını sağlayan madde ve faktör eksiklikleri ise genel anlamda sadece burunda değil, vücuttaki her hangi bir bölgenin kanamasında) kanamanın durmasında bir problem yaratabilir. Ayrıca aşırı sıcak ve soğuk havadan kaynaklı ani ısı değişimi (aşırı soğuktan sıcak bir ortama girince veya çok soğuk havada sonucu reaksiyoner olarak burun kanaması oluşabilir.Eğer kanama nedeniyle yorgunluk ve halsizlik hissediliyorsa. Eğer kanamanız burun önüne kanamadan çok boğaz arkasına doğru oluyorsa.Şikayetlerinizin ayrıntılı olarak araştırılması gerekir. Görmeden tanı konulamaz.