Sabahın Duası

'Dini Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 21 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sabahın Duası Nasıl Yapılır  Yeni bir güne başlarken güzel bir dua ile güne merhaba demek istermisiniz sizinle paylaşmak istediğim duayı her sabah uyandığınızda okumanızı tavsiye ederim güne Allahı hatırlayıp ona dua ederek başlamak inanın sizler için çok hayırlı olacaktır..

  Hoş geldin, sefa geldin ey sabah ve ey yeni gün merhaba ey mutlu vakit ve saat merhaba ey ALLAHın katip ve şahit meleği, şu söylediklerimizi bizim için yaz..

  [​IMG]

  ALLAHa iman etmiş, ona kavuşmaya inanmış ve delillerini itiraf ve kabul etmiş, ilah olma noktasında onun dışındakileri inkar etmiş ve ALLAHa tevekkül etmiş olarak sabahladık.ALLAHı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini,arşı taşıyan melekleri şahit tutarak, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan, tek olup, ortağı olmayan, ALLAH olduğuna şahitlik de bulunuyoruz.

  [​IMG]

  Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

  Hoş geldin, sefa geldin, ey sabah ve ey yeni gün!

  Merhaba ey mutlu vakit ve saat! Merhaba ey Allahın katip ve şahid meleği!

  Şu söylediklerimizi bizim için yaz. Allaha iman etmiş, Ona kavuşmaya inanmış ve delillerini itiraf ve kabul etmiş, ilah olma noktasında Onun dışındakileri inkar etmiş ve Allaha tevekkül etmiş olarak sabahladık. Allahı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini, arşını taşıyan melekleri şahid tutarak, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan, tek olup, ortağı olmayan Allah olduğuna şahidlikte bulunuyoruz.

  Allahım hiç şüphesiz biz nefsimize zulmettik. Sen bizim büyük ve küçük günahlarımızı bağışla, çünkü onları Senden başkası bağışlayamaz. Bizi huyların en güzellerine götür, çünkü onlara Senden başka götürecek kimse yoktur.
  Allahım, yüzlerimizi Senden gelen bir haya duygusuyla, kalblerimizi Senden gelen bir sevinçle doldur.
  Allahım, bizi çömert ve karşılıksız veren eyle; cimri, yerinde sayıp ilerlemeyen, söz götürüp getiren, kendini beğenen ve arayı bozan eyleme.

  Allahım, oburluktan, kıtlıktan, haddini aşmaktan, geçim sıkıntısından, kötü zandan, sarhoş edici içkilerden, bolluk içinde oyalanmaktan, şerirlikten, zan ile hükmetmekten, karanlık fitnelerden ve geçim darlığından Sana sığınırım.
  Allahım, bugünümüzün başını hayır ve iyilik, ortasını kurtuluş, sonunu ise başarı eyle! Onu bizim için saadet, şehadet, tevbe, bağışlanma ve iman ile neticelendir.

  Allahım bugünün başlangıcını rahmet, ortasını fani ve günahlı şeylerden uzaklık, sonunu ise lütuf ve ikram eyle.
  Allahım, bize geçimin en genişini, ömrün en mutlusunu, rızkın en bol olanını ihsan et.

  Allahım, affınla bizi bağışla, fazl ve kereminle bize karşı yumuşaklıkla muamele et.
  Allahım, bize nimet olarak verdiklerinin şükrünü yapmamazı nasip eyle!

  Allahım, ağlamayan gözden, ürpermeyen kalpten, huşu duymayan gönülden, kabul edilmeyen duadan, fayda vermeyen ilimden, dinlenilmeyen sözden, doymayan nefisten, küçük bir yardımı insanlardan esirgemeyi hoş karşılamaktan Sana sığınırım.

  Allah bize yeter. O ne güzel Vekildir. Ne güzel dost ve ne güzel yardımcıdır. Bizi bağışlamanı diliyoruz, ey Rabbimiz, dönüş yalnız Sanadır.

  Ey hayat veren Allahım, dünya ve ahirette sıhhat ve afiyetle bizi hoş ve temiz bir hayatla yaşat. Şüphesiz Senin herşeye gücün yeter.

  Allahım! Ey Rabbimiz, bu duayı bizden kabul eyle!
  Şüphesiz Sen herşeyi hakkıyla işiten, herşeyi hakkıyla bilensin.


  EVRAD-I KUDSİYE'DEN
    2. Cevap: Sabahın Duası

  Allah razı olsun...