Sabah Uykudan Uyanınca Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 28 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sabah uykudan kalkınca okuyabileceğiniz dualar bulunmaktadır aşağıda bu dualardan bazılarını görebilirisniz.Sizlerde uykudan uyandığınızda aşağıda sizlerle paylaşacağımız duaları okuyarak güzel bir güne başlayabilirsiniz.

  Peygamber Efendimiz uykudan kalkınca şöyle derlerdi;

  Bizi öldürdükten sonra dirilten Allah’a hamd olsun. Ölümden sonra dirilmek haşr ü neşr olmak da yine Allah’ın huzurunda olacaktır.

  Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz yine buyurmuşlardır ki:Sizden biriniz uykudan uyandığı zaman şöyle desin:

  Bana ruhumu geri veren, vücûdumu afiyette kılan ve kendisini zikretmeğe müsaade eden, Allah’a hamd olsun.

  Yine Buharî’nin Ubâde bin Sâmit-radıyallahu anh-dan rivayet ettiğine göre Nebiyy-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır:

  Kim uyku arasında uyandığında: Allah’dan başka ilâh yok, yalnız O vardır. Şerîki yoktur. Mülk O’nundur. Hamd de O’na mahsusdur ve O, her şeye kaadirdir. Allah’a hamdeder, Allah’ı tesbîh ederim. Allah’dan başka ilâh yok ve Allah en büyüktür, Allah’a dayanmaktan başka kuvvet, kudret yokdur.” dedikten sonra; Ey Rabbim beni mağfiret et der, duâ ederse icâbet olunur; bir de abdest alırsa namazı kabul olunur.